Pokémon-Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Cea mai mare comunitate de fani Pokémon
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 manual de folosire a ki-ului

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
mewtwo_deoxys_99
International Trainer
International Trainer
mewtwo_deoxys_99


Mesaje : 566
Data de inscriere : 05/07/2010
Varsta : 25
Localizare : navodari

manual de folosire a ki-ului Empty
MesajSubiect: manual de folosire a ki-ului   manual de folosire a ki-ului EmptyMar Aug 03, 2010 7:49 am

cine vrea sa invete sa isi controleze ki-u sa posteze aici.ki este din dbz si este puterea ascunsa din tine.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




manual de folosire a ki-ului Empty
MesajSubiect: Re: manual de folosire a ki-ului   manual de folosire a ki-ului EmptyMar Aug 03, 2010 7:55 am

Chi-ul nu este din dbz.....este de la chinezi........si nu inveti sa-ti folosesti Chi-ul dupa manualul de folosire al lui DBZ.
http://www.wfdesign.com/tc/

Sus In jos
mewtwo_deoxys_99
International Trainer
International Trainer
mewtwo_deoxys_99


Mesaje : 566
Data de inscriere : 05/07/2010
Varsta : 25
Localizare : navodari

manual de folosire a ki-ului Empty
MesajSubiect: Re: manual de folosire a ki-ului   manual de folosire a ki-ului EmptyMar Aug 03, 2010 6:40 pm

nu din manual spunetimi si va explic.
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

manual de folosire a ki-ului Empty
MesajSubiect: Re: manual de folosire a ki-ului   manual de folosire a ki-ului EmptyMier Aug 04, 2010 9:24 am

Ok, eu vreau! Si ca sa lamurim treaba, Ki-ul (in romana se pronunta ci) este, in cultura traditionala chinezeasca, principiul activ care face parte din lucrurile cu viata.


Ultima editare efectuata de catre Emy_Summerfield in Joi Aug 05, 2010 8:26 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




manual de folosire a ki-ului Empty
MesajSubiect: Re: manual de folosire a ki-ului   manual de folosire a ki-ului EmptyMier Aug 04, 2010 12:48 pm

ma rog....dar nici ki nu se pronunta...
Sus In jos
mewtwo_deoxys_99
International Trainer
International Trainer
mewtwo_deoxys_99


Mesaje : 566
Data de inscriere : 05/07/2010
Varsta : 25
Localizare : navodari

manual de folosire a ki-ului Empty
MesajSubiect: Re: manual de folosire a ki-ului   manual de folosire a ki-ului EmptyMier Aug 04, 2010 9:37 pm

in primul rand trebuie sa stiti ca,Ki-ul este energia vitala din corpul nostru,asa cum inima bate cu ajutorul micilor impulsuri electrice.Ki-ul se afla cu 2 inchi mai jos de buric si 3 inchi in interiorul corpului , acolo este centrul corpului uman si sursa de Ki care se numeste Tan Tien[Tien Shinhan LOL].Am sa fac un fel de curs aici , cu pasi care trebuie urmati , cand ati terminat cu un pas , il postez pe urmatorul ok ?

Pasul urmator e vital in a-ti controla Ki-ul.se numeste Vizualizarea,daca nu stii sa vizualizezi , nu poti simtii sau controla Ki-ul.Sa vizualizezi este ca si cum ti-ai imagina...inchide ochii si imagineaza-ti un mar , uitete la el , apoi musca , simte cum cu fiecare inghititura iti este mai putin foame , simte gustul lui.ok ai terminat marul , aduti aminte ce gust a avut.acum imagineaza-ti ca innoti intr-un lac,simti apa,cum e calda sau rece ? acum vine un rechin , simte frica cu adevarat!s-a terminat , deschide ochii si felicitari ! acum ai invatat sa vizualizezi ! gata pt urmatoru pas ??
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




manual de folosire a ki-ului Empty
MesajSubiect: Re: manual de folosire a ki-ului   manual de folosire a ki-ului EmptyMar Aug 17, 2010 2:36 pm

poti da pasul 2 acum\?
Sus In jos
mewtwo_deoxys_99
International Trainer
International Trainer
mewtwo_deoxys_99


Mesaje : 566
Data de inscriere : 05/07/2010
Varsta : 25
Localizare : navodari

manual de folosire a ki-ului Empty
MesajSubiect: Re: manual de folosire a ki-ului   manual de folosire a ki-ului EmptyMier Aug 18, 2010 12:04 pm

ai facut pasul unu?
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

manual de folosire a ki-ului Empty
MesajSubiect: Re: manual de folosire a ki-ului   manual de folosire a ki-ului EmptyDum Oct 10, 2010 11:20 am

Si eu am facut pasul unu(si da,se pronunta ci)
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




manual de folosire a ki-ului Empty
MesajSubiect: Re: manual de folosire a ki-ului   manual de folosire a ki-ului EmptyMar Oct 12, 2010 2:34 pm

Serios.... Imi pare rau.... Dar desenele DRAGON bALL ZED nu sunt o realitate... Nu cred ca nivelul Pingasului lui Vegeta este OVER NINE THOUSANDS!
(Sa speram ca Informatiile tale sunt adevarate)
Sus In jos
andy315
Local Trainer
Local Trainer
andy315


Mesaje : 24
Data de inscriere : 19/10/2010
Varsta : 31

manual de folosire a ki-ului Empty
MesajSubiect: Re: manual de folosire a ki-ului   manual de folosire a ki-ului EmptyDum Oct 24, 2010 10:28 am

Prea multe informati.Aceste lucruri sunt mult mai simple.(ori cat ati incerca,tot la Dumnezeu ajungeti)
Sentimentele sunt energie.(de obicei cei mai timizi ,isi scapa energia de subcontrol, fiinca sentimentele sunt prea puternice)
Sub buric e centrul energiei vitale.Exista mult mai multe centre.Constiinta va ofera controlul asupra lor doar dupa ce depasiti o anumita cultura spirituala.
Sus In jos
Continut sponsorizat





manual de folosire a ki-ului Empty
MesajSubiect: Re: manual de folosire a ki-ului   manual de folosire a ki-ului Empty

Sus In jos
 
manual de folosire a ki-ului
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pokémon-Romania :: Pokemon Central :: Timp liber-
Mergi direct la: