Pokémon-Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Cea mai mare comunitate de fani Pokémon
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Pokemon Games

In jos 
+4
nikenicushor08
iosubmihaitza
torres10
Colby
8 participanți
AutorMesaj
Colby
SuperAdministrator
SuperAdministrator
Colby


Mesaje : 856
Data de inscriere : 02/12/2008
Varsta : 26
Localizare : Constanta

Pokemon Games Empty
MesajSubiect: Pokemon Games   Pokemon Games EmptySam Dec 06, 2008 2:08 pm

Seria de jocuri video Pokémon este una dintre cele mai populare francize RPG de la Nintendo. Este creată de către firma Game Freak, înfiinţată de Satoshi Tajiri în 1989. Un alt membru important al firmei este Ken Sugimori, artistul ce a desenat toţi 493 de Pokémon-i. Unele personaje de la Pokémon (Pikachu, Jigglypuff, Pichu, Mewtwo) au apărut şi în seria de jocuri Super Smash Bros., alături de alte personaje cunoscute de la Nintendo.

Pokemon-Leaf Green

În anul 1998, Pokémon a debutat pe piaţa americană cu două jocuri RPG pe Game Boy: Pokémon Red Version şi Pokémon Blue Version. Aceste jocuri au avut acelaşi succes ca şi în Japonia. Au fost urmate în 1999 de Pokémon Yellow Version. Acest joc era în strânsă legătură cu anime-ul, deoarece nu mai trebuia să îţi alegi dintre cei trei Pokémon-i (Bulbasaur, Charmander şi Squirtle) ca în majoritatea jocurilor Pokémon, ci îl primeai de la început pe Pikachu, ce te urma pe tot parcursul jocului. Din aceasta generaţie fac parte primii 151 de Pokémon-i (de la Bulbasaur la Mew), iar regiunea se numea Kanto. Toate cele trei jocuri Pokémon de pe Game Boy sunt compatibile cu Pokémon Stadium, un simulator de luptă pe Nintendo 64.

Pokemon-Cristal

A doua generaţie a introdus încă 100 de Pokémon-i (de la Chikorita la Celebi). Aceştia şi-au făcut debutul în 2000, pe Game Boy Color, în jocurile Pokémon Gold Version şi Pokémon Silver Version. Ele aveau loc în cea de-a doua regiune, cunoscută ca Johto. Au fost urmate de versiunea îmbunătăţită, Pokémon Crystal Version. Acesta a fost primul joc în care a fost posibilă alegerea între un personaj băiat şi unul fată. Un alt lucru inovator a fost şi faptul că în acestă generaţie au fost introduse sexe Pokémon-ilor. Astfel puteai lăsa doi Pokémon-i compatibili, la Day-Care Center şi în ceva timp primeai un ou, din care avea să iasă un alt Pokémon, la stadiu Basic sau Baby (nu pot ecloza la Stage 1 sau Stage 2). Toate cele trei jocuri Pokémon de pe Game Boy Color sunt compatibile cu Pokémon Stadium 2, sequel-ul jocului Pokémon Stadium.

Pokemon-Emerald

Această generaţie a debutat în 2003, pe Game Boy Advance. Au fost introduşi încă 135 de Pokémon-i (de la Treecko la Deoxys), ceea ce înseamnă că în total sunt 386. Jocurile în care au apărut se numeau Pokémon Ruby Version şi Pokémon Sapphire Version. De asemenea şi acestea au fost urmate de un joc îmbunătăţit, Pokémon Emerald Version. Au fost incluse lupte la dublu şi Pokémon Contest-uri. Jocurile aveau loc în regiunea Hoenn, a treia regiune a francizei. În anul 2004 au fost lansate remake-urile primelor jocuri (Red şi Blue) pe Game Boy Advance, ce se numeau Pokémon FireRed Version şi Pokémon LeafGreen Version. Toate aceste jocuri sunt compatibile cu: Pokémon Colosseum şi Pokémon XD: Gale of Darkness (primele jocuri Pokémon RPG pe o consolă TV, respectiv Nintendo GameCube). A mai aparut si dark chaos.


Pokemon-Diamond and Pearl

Generaţia a patra şi-a făcut apariţia în 2007, cu două jocuri pe Nintendo DS: Pokémon Diamond Version şi Pokémon Pearl Version. Acestea au loc în a patra regiune, numită Sinnoh. Jocurile includ încă 107 de Pokémon-i (de la Turtwig la Arceus), totalul ajungând la 493 de creaturi diferite. Mulţi dintre Pokémon-ii vechi au noi forme evoluate şi pre-evoluate, iar sistemul Wi-Fi Connections permite jucătorilor să facă schimburi de Pokémon-i fără ajutorul unui Game Link Cable sau al unui Wireless Adaptor. Sistemul zi-noapte, ce nu a mai fost folosit în cea de-a treia generaţie, şi-a făcut un comeback mult aşteptat pe noul sistem portabil. Pokémon Diamond & Pearl vor fi compatibile cu Pokémon Battle Revolution, de pe Nintendo Wii, ce va apărea tot în 2007.
Sus In jos
https://pokemon-romania.catsboard.com
torres10
Newbie Trainer
Newbie Trainer



Mesaje : 1
Data de inscriere : 14/09/2009

Pokemon Games Empty
MesajSubiect: sall   Pokemon Games EmptyLun Sept 14, 2009 10:16 am

vrau sa te intreb si eu cva in leg cu jocurile...eu le joc p pc si am terminat pokemon red si silver...pe pc nu pot sa evoluez pokemonii care evolueaza in trade center?( scytor ,onix,slowpoke...) se poate doar p gameboy nu?
Sus In jos
iosubmihaitza
Newbie Trainer
Newbie Trainer



Mesaje : 2
Data de inscriere : 09/02/2009
Varsta : 35

Pokemon Games Empty
MesajSubiect: Trade Evolution   Pokemon Games EmptyDum Sept 20, 2009 2:43 pm

iti trebuie VBA link, transferi pe acelasi pc si evolueaza
Sus In jos
nikenicushor08
Newbie Trainer
Newbie Trainer
nikenicushor08


Mesaje : 1
Data de inscriere : 04/10/2009

Pokemon Games Empty
MesajSubiect: Re: Pokemon Games   Pokemon Games EmptyDum Oct 04, 2009 6:31 pm

Da,sunt nou pe aici....nu mai intra nimeni?
Sus In jos
iosubmihaitza
Newbie Trainer
Newbie Trainer



Mesaje : 2
Data de inscriere : 09/02/2009
Varsta : 35

Pokemon Games Empty
MesajSubiect: ba da   Pokemon Games EmptyJoi Ian 28, 2010 1:33 am

cine se afla in posesia unui ds si wifi?
Sus In jos
Colby
SuperAdministrator
SuperAdministrator
Colby


Mesaje : 856
Data de inscriere : 02/12/2008
Varsta : 26
Localizare : Constanta

Pokemon Games Empty
MesajSubiect: Re: Pokemon Games   Pokemon Games EmptyVin Mai 07, 2010 10:08 pm

iosubmihaitza a scris:
cine se afla in posesia unui ds si wifi?

cam cat costa unul ? care este mai ieftin ? si de unde pot intra in posesia jocurilor ?
Sus In jos
https://pokemon-romania.catsboard.com
Igor89
Regional Trainer
Regional Trainer
Igor89


Mesaje : 37
Data de inscriere : 10/03/2010
Varsta : 31

Pokemon Games Empty
MesajSubiect: Re: Pokemon Games   Pokemon Games EmptyMar Mai 18, 2010 10:29 pm

DS e 8 milioane. Nu se merita mai bn le joci pe emulator.Daca ai procesor Dual core se misca perfect la fel k pe nintendo ds.
Sus In jos
Colby
SuperAdministrator
SuperAdministrator
Colby


Mesaje : 856
Data de inscriere : 02/12/2008
Varsta : 26
Localizare : Constanta

Pokemon Games Empty
MesajSubiect: Re: Pokemon Games   Pokemon Games EmptyVin Mai 21, 2010 11:22 am

o ruda si-a cumparat din Belgia mult mai ieftin , si credeam ca si in Romania s-au ieftinit
Sus In jos
https://pokemon-romania.catsboard.com
Vizitato
Vizitator




Pokemon Games Empty
MesajSubiect: Re: Pokemon Games   Pokemon Games EmptyVin Aug 27, 2010 8:11 pm

stie cineva unde se gaseste pokemon diamond and pearl si heartgold sau soulsilver online? (fara plugin. se poate si fara descarcari?asta n-ar fi o problema dar sa nu coste )
Sus In jos
Colby
SuperAdministrator
SuperAdministrator
Colby


Mesaje : 856
Data de inscriere : 02/12/2008
Varsta : 26
Localizare : Constanta

Pokemon Games Empty
MesajSubiect: Re: Pokemon Games   Pokemon Games EmptyVin Aug 27, 2010 8:34 pm

Ti le poate da emmy , ea stie site-ul , si eu le-am luat tot de acolo si sunt 100% gratis ! Trimite-i mesaj , poate te ajuta .
Sus In jos
https://pokemon-romania.catsboard.com
Sebitzu
International Trainer
International Trainer
Sebitzu


Mesaje : 733
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 25
Localizare : Botosani,Romania

Pokemon Games Empty
MesajSubiect: Re: Pokemon Games   Pokemon Games EmptyVin Aug 27, 2010 10:08 pm

am eu un heartgold si un soulsilver care nu se bloceaza daca joci mult...ei bine,da,dar daca salvezi dupa fiecare eveniment important nu se bloceaza..daca doriti spuneti-mi id-ul vostru de YM prin pm
Sus In jos
http://www.cpmembership.info?join=29758
Vizitato
Vizitator




Pokemon Games Empty
MesajSubiect: Re: Pokemon Games   Pokemon Games EmptyLun Aug 30, 2010 7:10 pm

Stiam ca in Romania e 150 lei.... lol!
Sus In jos
Umbreon
International Trainer
International Trainer
Umbreon


Mesaje : 509
Data de inscriere : 19/08/2010
Varsta : 26
Localizare : bucuresti

Pokemon Games Empty
MesajSubiect: Re: Pokemon Games   Pokemon Games EmptyMar Aug 31, 2010 11:48 am

aiuitat un0...poate vrei saspui 1500 lei
Sus In jos
DragonH93
National Trainer
National Trainer
DragonH93


Mesaje : 70
Data de inscriere : 07/09/2010
Varsta : 30
Localizare : Craiova

Pokemon Games Empty
MesajSubiect: Re: Pokemon Games   Pokemon Games EmptyMar Sept 07, 2010 11:01 pm

Romanii sunt scumpi. Umfla preturile mai mult ca pe un balon.

Cea mai buna metoda e sa comandati online. va pot recomanda un site: http://www.shopto.net/DS/HARDWARE/ . Puteti avea incredere in el. Am comandat cateva jocuri de pe acest site. Toate mi-au venit in 5-6 zile lucratoare.

va scoateti ,cu transport, un DS original la 500 Lei. si sa zicemun joc pokemon la MAXIM 200 lei cu transport (depinde ce versiune. Poate fi MUULT mai ieftin). Cu aceasta, va scoateti la 700 Lei cu tot cu joc (mult mai ieftin decat in romania. Belive it.)

acum este doar o problema: va trebuie card de credit cu optiune pentru plati externe. Eu am un Mastercard pentru asta Very Happy insa cei ce nu au, incercati sa vorbiti cu parintii.

Stiu ca prin emulatoare e gratis sa joci la pc, insa unii poate prefera sa incerce si variante originale ale jocurilor, nu numai rom-uri.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pokemon Games Empty
MesajSubiect: Re: Pokemon Games   Pokemon Games Empty

Sus In jos
 
Pokemon Games
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Pokemon-romania vs pokemon-official
» alte games
» ep pokemon
» Pokemon-ii lui Ash
» Pokemon-Romania in viitor!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pokémon-Romania :: Pokemon Central :: Pokemon Information-
Mergi direct la: