Pokémon-Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Cea mai mare comunitate de fani Pokémon
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 RP Uniunea din Oblivia

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Umbreon
International Trainer
International Trainer
Umbreon


Mesaje : 509
Data de inscriere : 19/08/2010
Varsta : 26
Localizare : bucuresti

RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptySam Sept 04, 2010 7:18 pm

I-am zis lu emy sasi tinastylerulsi sa nul mai foloseasca,am luat si eu un staraptor cu noroc si l-am pus sa foloseasca brave bird dar se pare ca nu stia aceasta miscare,atunci stylerul a fost atacat de alt staraptor asa ca a trebuie sa prind un alt staraptor ceia ce insema k stylerul meu mai avea puuuutina energie,staraptor atacul rapid,starly atacul aripilor si calmatzii!
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptySam Sept 04, 2010 7:26 pm

Ema:
Ca sa nu stau degeaba, m-am dus la Chimchari si am verificat cine era ranit si cat de grav
Sus In jos
Umbreon
International Trainer
International Trainer
Umbreon


Mesaje : 509
Data de inscriere : 19/08/2010
Varsta : 26
Localizare : bucuresti

RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptySam Sept 04, 2010 8:22 pm

Emy ma anuntat k toti chimchari aufost loviti de brave bird.Dar di nfericire reusisem cu stalry si custaratpro sai calmez pe toti.Chimchari erau pentru un moment in siguranta.L-am eliberat pe staraptor ce s-au dus spre apus cu gasca lui,l-am eliberat si pe starly care a plecat singur de izbeliste.Emy se pare ca am indeplinit cu succes aceasta misiune sa ne intoarcem la baza am rostit cuvintele fericit.

(Deschide si tu un RP in care scriem misiunile De exemplu RP misiune din regiunea Oblivia Rp misiuni din regiunea Almia etc...k sa nu ne mai incurcam)
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptySam Sept 04, 2010 8:33 pm

Ema:
-Da.
(Deschid imediat si e Ema. App, nu il poti elibera pe Starly... Nu inca)
Sus In jos
Umbreon
International Trainer
International Trainer
Umbreon


Mesaje : 509
Data de inscriere : 19/08/2010
Varsta : 26
Localizare : bucuresti

RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptySam Sept 04, 2010 8:42 pm

Pai am terminat msiiunea de ce nu il pot elibera?

Dupa ce am ajuns la bazaobositi eu si ema,abia ne facusem confortabili pe canapeaua aia moale cand TIiiiiiiiiiing Tiiiiiiiiing,cu ochi rosiii mam uitat la ecran ceide la baza aveau sa ne dea o alta misiune .Sa izbit un razboi intre pokemonii zburatori si pokemoni de apa.
Eu ma duc emy vrei sa vi?


Emei ia crescut punctele de styler de la 30 la 35 pentru inteplinirea misiunii numita Staraptorii atac chimcharii.

Lyrey ia crescut de la 30 la 31 pentru inactiviate.
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptySam Sept 04, 2010 8:47 pm

(Partnerii nu ii poti elibera, doar pokemonii capturati. Starly nu a fost partenerul?)
Ema:
- Sigur! Wow! Multumesc pentru styler!
Sus In jos
Umbreon
International Trainer
International Trainer
Umbreon


Mesaje : 509
Data de inscriere : 19/08/2010
Varsta : 26
Localizare : bucuresti

RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptySam Sept 04, 2010 8:49 pm

(Deci sa inteleg eu am3 parteneri din clasele de bazapaa foc si iarba+ ca mai am un patener?)

N-ai pentru ce il meriti.Sa mergem la drum atunci o noua misiue nare loc in oblivia.
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptySam Sept 04, 2010 8:52 pm

(Tu alegi un partener din cele 3 clase ca sa stim ce parteneri ai - adica daca e Chikorita sau Bulbasaur etc.- dar per total, ai cate un partener din fiecare clasa, adica toti de la ferma partener. In misiune poti lua doar unul)
Ema:
- Ok, unde se desfasoara?
Sus In jos
Umbreon
International Trainer
International Trainer
Umbreon


Mesaje : 509
Data de inscriere : 19/08/2010
Varsta : 26
Localizare : bucuresti

RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptySam Sept 04, 2010 8:55 pm

(In misiunie in iau pe squirtle)
Se desfasoara in regiunea Oblivia

(La RP misiunile din regiunea Oblivia)
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptySam Sept 04, 2010 9:44 pm

Ema:
Ne-am intors la baza. M-am trantit pe un scaun.
- As sta aici toata viata! am oftat
Sus In jos
Umbreon
International Trainer
International Trainer
Umbreon


Mesaje : 509
Data de inscriere : 19/08/2010
Varsta : 26
Localizare : bucuresti

RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptySam Sept 04, 2010 9:47 pm

Sieu la fell
Apropo uite noulstylerde 60 de pucte de energie felicitari si nopate buna ai concediu o noapte itnreaga fii fericita! : ))
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptyDum Sept 05, 2010 9:01 am

Lyra:
-deci mai avem vreo misiune?
Sus In jos
Umbreon
International Trainer
International Trainer
Umbreon


Mesaje : 509
Data de inscriere : 19/08/2010
Varsta : 26
Localizare : bucuresti

RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptyDum Sept 05, 2010 12:47 pm

Am privito pe lyrea suparat,pentru faptu ca nua fost activa la ultimele doua misiuni.
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptyDum Sept 05, 2010 4:44 pm

Ema:
Imi era prea lene sa ma duc in camera mea, asa ca m-am chircit pe un fotoliu si am adormit.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptyDum Sept 05, 2010 7:09 pm

(scz da m-a trimis mama la culcare Sad doar nu vroiai sa deschid calcu in somn sa termin misiunea ca o somnambula =)) )
Sus In jos
Umbreon
International Trainer
International Trainer
Umbreon


Mesaje : 509
Data de inscriere : 19/08/2010
Varsta : 26
Localizare : bucuresti

RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptyDum Sept 05, 2010 7:19 pm

Ok nui nimic am rascatre lyra,o noua misiune e un shifrty turbat sa merge,inainte sa plecam m-am uitat malefica catre emy si am ras i-am pusfrisca muulta pe pokegvear si am sunat-o a fost cam nervoasa cand sa trezit cu frisca pe fatza: ))
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptyDum Sept 05, 2010 7:21 pm

Lyra:
incepusem sa rad da ce a facut devin =))
-Totusi poti sa imi zici urmatoarea misiune?
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptyDum Sept 05, 2010 7:25 pm

Ema:
M-am stes repede de frisca. Am fugit spre Devin si i-am lipit pe fata restul de frisca. Am scos copilareste limba la el
Sus In jos
Umbreon
International Trainer
International Trainer
Umbreon


Mesaje : 509
Data de inscriere : 19/08/2010
Varsta : 26
Localizare : bucuresti

RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptyDum Sept 05, 2010 7:28 pm

Miam rotit capu intrun stil malefic catre emy si am luat toata frisca si am frecato pe fatza toate gaurile de pe fatza erau infundate in frisca : ))
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptyDum Sept 05, 2010 7:30 pm

am intrat in mijlocul lor.
-Stop! va purtati copilareste.
Sus In jos
Umbreon
International Trainer
International Trainer
Umbreon


Mesaje : 509
Data de inscriere : 19/08/2010
Varsta : 26
Localizare : bucuresti

RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptyDum Sept 05, 2010 7:31 pm

Lasane sa ne jucam am ras si i-am trantit pumnul de frisca in fatza lyrey
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptyDum Sept 05, 2010 7:31 pm

Ema:
Daca nu ar fi fost seful meu, l-as fi trantit. Mi-am sters iar fata si pentru o secunda m-am intrebat de unde avea frisca. M-am uitat in jur. Numai frisca pe jos. M-am retras spre baie ca sa ma curat, inainte sa fiu eu cea care spala pe jos.
Sus In jos
Umbreon
International Trainer
International Trainer
Umbreon


Mesaje : 509
Data de inscriere : 19/08/2010
Varsta : 26
Localizare : bucuresti

RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptyDum Sept 05, 2010 7:34 pm

Gata gata sa nu rad am luat mopul si i l-am pus lyrey in mana apoi am fugit repede afara din camera.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptyDum Sept 05, 2010 7:38 pm

Lyra:
m-am curatat de frisca apoi am luat frisca pe mop si l-am aruncat pe geamul camerei in care s-a dus devin. si il aruncasem asa de tare din greseala incat am spart geamu si era apropae sa il tindesc pe devin in cap cu partea in care era batu. da din fericire am reusit sa nimeresc partea moale ,cea cu frisca. apoi am inceput sa rad. =))
Sus In jos
Umbreon
International Trainer
International Trainer
Umbreon


Mesaje : 509
Data de inscriere : 19/08/2010
Varsta : 26
Localizare : bucuresti

RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 EmptyDum Sept 05, 2010 7:41 pm

Am venti nervos la lyra si am tipat,ca i-am ordonat ceva asta sa faca.Iam dat mopul si iam spus drept pedeapsa nu doar aceasta camera,ci toata baza(vreo 600 de camere nu mai mult nu mai putin =)) )
Sus In jos
Continut sponsorizat





RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Uniunea din Oblivia   RP Uniunea din Oblivia - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
RP Uniunea din Oblivia
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» RP Misiuni Oblivia
» RP Uniunea din Fiore
» RP Uniunea din Almia

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pokémon-Romania :: Pokemon RP :: Pokemon RP Rangers-
Mergi direct la: