Pokémon-Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Cea mai mare comunitate de fani Pokémon
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 neata

In jos 
+3
Emy_Summerfield
Umbreon
DragonH93
7 participanți
AutorMesaj
DragonH93
National Trainer
National Trainer
DragonH93


Mesaje : 70
Data de inscriere : 07/09/2010
Varsta : 30
Localizare : Craiova

neata Empty
MesajSubiect: neata   neata EmptyMar Sept 07, 2010 12:02 pm

Salutare!

Sunt un fan pokemon inca de la varsta de 7 ani. Am vazut aprox. toate animele de pokemon posibile (pana la generatia a 4-a, deoarece nu mi se pare prea reustia in comparatie cu sezoanele vechi). De aceea am trecut in principal in zona ''Jocurilor pokemon'' de pe consolele GBC/GBA/DS. Am aproape toate jocurile de pokemon (de la pokemon blue/red pana la soul silver. Ce jocuri nu am din generatiile pincipale: Emerald,Fire Red, Pearl, Platinum, Heart Gold).

Am dat putin cu nasucul prin forum. Nu prea vad sa se vobeasca despre jocurile pokemon asa mult incat sa se faca schimburi/lupte pentru jocurile pokemon de pe DS (Dupa cum stiti, se pot face schimburi si lupte online cu jocurile de pe DS).

Din moment ce forumul este adresat faniilor pokemon, cred ca ar trebui inclusa si aceasta rubrica deoarece sunt sigur ca mai sunt romani care vor sa faca lupte/schimburi de pokemoni cu alti romani pentru a-si completa pokedexul din jocurile Diamond sau Soul Silver Wink (Sau am ratat cumva acest gen de topic? Rolling Eyes )

Stiu ca sunt putini membri activi in aceasta comunitate, si nu cred ca sunt foarte multi care sa aiba un joc de pokemon din generatia a 4-a, insa incerc sa fac o sugestie forumului.
Sus In jos
Umbreon
International Trainer
International Trainer
Umbreon


Mesaje : 509
Data de inscriere : 19/08/2010
Varsta : 26
Localizare : bucuresti

neata Empty
MesajSubiect: Re: neata   neata EmptyMar Sept 07, 2010 12:04 pm

Ba de fapt aproape toti 115 membri sunt activi sau cel ptuin 100 dintre ei si aproape 90% avem jocul di ngeneratia a patra dp eu sunt la liga pokemon si nu pot trece de cei 4 ..caci despre altceva cum ma pot conecta pentru multiyplayer adica lupte si tradeuri??
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

neata Empty
MesajSubiect: Re: neata   neata EmptyMar Sept 07, 2010 12:06 pm

Bine ai venit! ^_^
Simte-te liber sa deschizi un astfel de topic, ar fi interesant. Eu joc pe PC, folosind emulatoare, asa ca nu prea am experienta cand vine vorba de "legaturi".
Sus In jos
bodozz
International Trainer
International Trainer
bodozz


Mesaje : 139
Data de inscriere : 27/08/2010
Varsta : 24
Localizare : Ploiesti

neata Empty
MesajSubiect: Re: neata   neata EmptyMar Sept 07, 2010 12:08 pm

Ai facut o alegere buna cand ai ales siteu!Bun venit!!!!!
Sus In jos
DragonH93
National Trainer
National Trainer
DragonH93


Mesaje : 70
Data de inscriere : 07/09/2010
Varsta : 30
Localizare : Craiova

neata Empty
MesajSubiect: conectare   neata EmptyMar Sept 07, 2010 12:29 pm

Citat :
cum ma pot conecta pentru multiyplayer adica lupte si tradeuri??

Sa o luam cu lucrurile necesare:
1. Jocul (logic Smile )
2. Internet Wierless (de obicei transmis prin router cu functiune wierless. In general, internet wierless mai poate fi gasit si prin ''hotspots'' cum ar fi McDonalds sau KFC)
3.item-ul in joc numit ''Pal Pad''

Acuma, cum sa te conectezi cu cineva? In primul rand, jocurile pe DS au un tip mai ''privat'' pentru legatura cu un jucator. Nu te poti lupta cu un strain! O sa dau un exemplu cum sa te conectezi:

-Ash din Bucuresti, dupa ce a vorbit pe YM cu Brock din Constanta, vor sa faca un schimb. Ash isi deschide jocul, se uita in Pal Pad. De acolo da la [player]'s Code (am zis [player] deoarece este scris numele din joc) ii spune lu Brock codul. Brock face la fel.
-Acum Ash se duc la un Pokecenter. De acolo se duce pe scarile rulante care duc in subsol. Apoi, Ash vorbesc cu sora Joy de acolo. Joy il va duce pe Ash in zona ''online''. Daca si Brock a facut la fel (sa se duca in zona online), iar cei 2 sunt inregistrati fiecare in Pal Pad, atunci Ash il va vedea pe Brock activ. De aici Ash/Brock poate trimite invitatie de lupta/schimb.

EDIT: mai intai va trebuii sa va configurati DS-ul astfel incat sa se poata conecta la router/hotspots. Pentu asta trebuie:
-Dupa ce ati aprins jocul si ati dat start, duceti-va jos la ''Nintendo WFC Settings''. De aici cred ca va descurcati Very Happy

OBSERVATIE: daca reteaua de internet wierless are un cod de securitate, acesta trebuie sa fie de tip WEP si nu alte tipuri, deoarece DS-ul nu se va putea conecta!


Daca nu m-am facut inteles, dati-mi add pe YM: dragoon_age@yahoo.com Wink va explic mai usor.

pentru admin: ar trebui la vedere o sectine de genul ''Jocurile Pokemon pe NDS''. Iar aici sa fie 2 sectiuni: Schimburi, unde jucatorii posteaza un pokemon care il vor sau jucatoii care ofera un anumit pokemon. Iar cea de a 2-a sa fie pentru lupte. Eventual in sectiune principala a acsetor 2, se se poata posta intrebari din jocuri (ex:am ramas la [insert problem] si nu stiu cum sa trec)

scuze daca cer prea multe lucruri de organizare Very Happy sunt venit de pe forum international de schimburi ''Neoseeker''. M-am gandit sa ma mai joc si cu romani, nu numai straini Razz
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




neata Empty
MesajSubiect: Re: neata   neata EmptyMar Sept 07, 2010 1:40 pm

Umbreon..... Ai gresit.... doar 20% sunt activi sau mai putzin..... Si WELCOME!
Sus In jos
Umbreon
International Trainer
International Trainer
Umbreon


Mesaje : 509
Data de inscriere : 19/08/2010
Varsta : 26
Localizare : bucuresti

neata Empty
MesajSubiect: Re: neata   neata EmptyMar Sept 07, 2010 8:37 pm

Nu crezi ca exagerezi?..?
Sus In jos
Sebitzu
International Trainer
International Trainer
Sebitzu


Mesaje : 733
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 25
Localizare : Botosani,Romania

neata Empty
MesajSubiect: Re: neata   neata EmptyMar Sept 07, 2010 8:39 pm

nu....vorbeste foarte serios
Sus In jos
http://www.cpmembership.info?join=29758
Spectra
International Trainer
International Trainer
Spectra


Mesaje : 188
Data de inscriere : 21/07/2010
Varsta : 32
Localizare : Slobozia jud. Ialomiţa

neata Empty
MesajSubiect: Re: neata   neata EmptyMier Sept 08, 2010 7:51 am

Salut DragonH93 .
Bien ai venit !
Sus In jos
http://razvan.blogciting.com/
Gâscăvio
Household Trainer
Household Trainer



Mesaje : 34
Data de inscriere : 03/09/2010
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti

neata Empty
MesajSubiect: Re: neata   neata EmptyMier Sept 08, 2010 1:48 pm

Salut.Cati ani ai de zici ca it place pokemon de la 7 ani?
Sus In jos
http://www.boguluiviola.blogspot.com/
DragonH93
National Trainer
National Trainer
DragonH93


Mesaje : 70
Data de inscriere : 07/09/2010
Varsta : 30
Localizare : Craiova

neata Empty
MesajSubiect: Re: neata   neata EmptyMier Sept 08, 2010 1:49 pm

Citat :
Salut.Cati ani ai de zici ca it place pokemon de la 7 ani?

scrie mai jos de avatar Very Happy 17
Sus In jos
Continut sponsorizat





neata Empty
MesajSubiect: Re: neata   neata Empty

Sus In jos
 
neata
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pokémon-Romania :: Pokemon Central :: Newbie Trainers-
Mergi direct la: