Pokémon-Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Cea mai mare comunitate de fani Pokémon
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Pokemonii Stralucitori! (sau shinys)

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
DragonH93
National Trainer
National Trainer
DragonH93


Mesaje : 70
Data de inscriere : 07/09/2010
Varsta : 30
Localizare : Craiova

Pokemonii Stralucitori! (sau shinys) Empty
MesajSubiect: Pokemonii Stralucitori! (sau shinys)   Pokemonii Stralucitori! (sau shinys) EmptyMier Sept 08, 2010 5:40 pm

Unii poate ati mai auzit de acesti pokemoni. Altii poate va intrebati despre ce vreau sa vorbesc acuma?

Ei bine. Sa o luam incetisor.

1.CE ESTE UN POKEMON STRALUCITOR? (shiny)
-Este un pokemon rar care arata ca un pokemon normal, insa cu niste culori diferite.
uitati un Lugia shiny:

Pokemonii Stralucitori! (sau shinys) Lugia--screenshot_large

2.CE IL FACE ASA GROZAV?
In primul rand: exista o sansa de 1 la 8150 sa dati de un asa pokemon intr-o lupta cu un pokemon salbatic (1 la 8150 ajunge la o sansa de aprox. 0.0122% (dap. Atata e de mica sansa).
OBSERVATIE: nu are status improvizat. Ci doar o culoare diferita foarte rara.

CUM FAC ROST MAI USOR DE UN SHINY?


Din pacate, nu exista o modalitate de a creste sansa unui Shiny in Pokemon SS/HG (insa Gyarados-ul rosu va fi mereu un shiny)

exista totusi un zvon: Daca dai de acelasi pokemon in salbaticie de mai multe ori consecutiv, sansa de shiny va creste INSA NU ESTE CONFIRMAT ACEST ZVON!
Sus In jos
Andreea(Lyra)
International Trainer
International Trainer
Andreea(Lyra)


Mesaje : 592
Data de inscriere : 26/09/2010
Varsta : 24
Localizare : Voluntari

Pokemonii Stralucitori! (sau shinys) Empty
MesajSubiect: Re: Pokemonii Stralucitori! (sau shinys)   Pokemonii Stralucitori! (sau shinys) EmptyDum Sept 26, 2010 9:00 pm

eu cred ca zvonul e adevarat. mie m-i s-a intamplat in pokemon indigo.
Sus In jos
http://www.pokemon2010.forum-gratuit.ro
DragonH93
National Trainer
National Trainer
DragonH93


Mesaje : 70
Data de inscriere : 07/09/2010
Varsta : 30
Localizare : Craiova

Pokemonii Stralucitori! (sau shinys) Empty
MesajSubiect: Re: Pokemonii Stralucitori! (sau shinys)   Pokemonii Stralucitori! (sau shinys) EmptyMar Sept 28, 2010 7:48 pm

Citat :
eu cred ca zvonul e adevarat. mie m-i s-a intamplat in pokemon indigo.

Nu stiu daca Pokemon Indigo are acelasi procentaj de shiny ca jocurile de pe Nintendo.
Pokemon R/S/E au de ex. pesterea plina de Whishmur...acum nu stiu daca atunci cand dai de 50-60 de Whismurs consecutivi, sansa pt. shiny o sa creasca..
Sus In jos
ARMeD
Local Trainer
Local Trainer



Mesaje : 22
Data de inscriere : 09/07/2011
Varsta : 26

Pokemonii Stralucitori! (sau shinys) Empty
MesajSubiect: Re: Pokemonii Stralucitori! (sau shinys)   Pokemonii Stralucitori! (sau shinys) EmptyMar Noi 15, 2011 4:07 pm

Pe Pokemon Indigo procentajul de Shiny este chiar 50% - 50%.
Acela nu este un joc developat de Game Freak ci este doar un... Un joc online facut de un fan.

Pentru a avea sansa mai mare de a gasi Shiny Pokemon trebuie sa faceti 50 de pasi in iarba inalta, fara sa va intalniti cu vreun Pokemon. Atunci sansa creste. De asemenea cresc sansele (nu foarte mult, adevarat) daca aveti un Pokemon cu natura ADAMANT in echipa voastra in primul loc.
Sus In jos
FredyFired
Local Trainer
Local Trainer
FredyFired


Mesaje : 17
Data de inscriere : 15/08/2012
Varsta : 25
Localizare : Romania

Pokemonii Stralucitori! (sau shinys) Empty
MesajSubiect: Re: Pokemonii Stralucitori! (sau shinys)   Pokemonii Stralucitori! (sau shinys) EmptyMier Aug 15, 2012 6:41 pm

Frate pe Pokemon Indigo procentajul este de 80 % de a prinde un pokemon shiny! Sa iti dau un exemplu : daca intri intr-o camera in care se gaseste doar bulbasaur il vei gasi super usor shiny! In pokemon indigo pokemoni gold sunt ceva mai greu de gasit mai ales cei legendari gen arceus!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pokemonii Stralucitori! (sau shinys) Empty
MesajSubiect: Re: Pokemonii Stralucitori! (sau shinys)   Pokemonii Stralucitori! (sau shinys) Empty

Sus In jos
 
Pokemonii Stralucitori! (sau shinys)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Pokemonii Stralucitori! (sau shinys) Versiunea D/P.
» Pokemonii Stralucitori! (sau shinys) (este la fel ca pe D/P)
» Pokemonii lui Dawn
» Pokemonii de apa si Fanclubul lor !
» Pokemonii sunt reali

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pokémon-Romania :: Pokemon Games :: Pokemon HeartGold & SoulSilver-
Mergi direct la: