Pokémon-Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Cea mai mare comunitate de fani Pokémon
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 O noua serie pokemon!

In jos 
+17
Jumps7yl3r
Andreea(Lyra)
ii
dizzy
DragonH93
Gâscăvio
PokeBella
Umbreon
AleCS`
mewtwo_deoxys_99
darckrai
Spectra
Gabi4Hiccup
Sebitzu
Emy_Summerfield
Colby
CosMiN2008817
21 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorMesaj
Hades
Local Trainer
Local Trainer
Hades


Mesaje : 5
Data de inscriere : 03/06/2011

O noua serie pokemon! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O noua serie pokemon!   O noua serie pokemon! - Pagina 8 EmptySam Iun 04, 2011 8:00 am

Frumos!
Sus In jos
raulsass
Local Trainer
Local Trainer



Mesaje : 3
Data de inscriere : 23/07/2011

O noua serie pokemon! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O noua serie pokemon!   O noua serie pokemon! - Pagina 8 EmptySam Iul 23, 2011 4:03 pm

Deci sa va lamuresc numele in engleza sunt Mijumaru -> Oshawott , Tsuraja -> Snivy , Pokabu -> Tepig

Evolutiile lor sunt (Mijumaru) Futachimaru - > Dewott si Daikenki -> Samurott , (Tsuraja) Janovy -> Servine si Jalorda -> Serperior , (Pokabu) Chaoboo -> Pignite si

Enbuoh -> Emboar . (Incerc sa pun si niste poze , nu ma tare pricep sa pun asa ca scuzati-ma daca nu le vedeti )

Acesta e Dewott [img]O noua serie pokemon! - Pagina 8 502dewott [/img]
d with ImageShack.us[/img]
Sus In jos
raulsass
Local Trainer
Local Trainer



Mesaje : 3
Data de inscriere : 23/07/2011

O noua serie pokemon! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O noua serie pokemon!   O noua serie pokemon! - Pagina 8 EmptySam Iul 23, 2011 4:13 pm

Acestia sunt Samurott si Servine O noua serie pokemon! - Pagina 8 503samurott




O noua serie pokemon! - Pagina 8 496servine





Acestia sunt Serperior si Pignite O noua serie pokemon! - Pagina 8 497serperior



O noua serie pokemon! - Pagina 8 499pignite




Iar el e Emboar O noua serie pokemon! - Pagina 8 500emboar





P.S scuzati-ma de dublu post ! Sorry
Sus In jos
Ronway
Local Trainer
Local Trainer
Ronway


Mesaje : 20
Data de inscriere : 02/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Piatra-Neamt

O noua serie pokemon! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Generatia 5   O noua serie pokemon! - Pagina 8 EmptyJoi Aug 04, 2011 9:19 pm

Dap, am downloadat si eu Pokemon White. Pot sa spun cu toata sinceritate ca mai faine erau jocurile vechi decat cele noi. Noua Generatie este nasoala, multi Pokemoni sunt neinspirati sau chiar oribili, gen pokemonul acela inghetata sau pokemon ala rotita, Klink. Sunt multi neinspirati si chiar stupizi. Sunt foarte putini folositori la ceva. Din noua generatie pot sa spun ca-mi plac evolutiile lui Oshawott, Galvantula, Volcarona, Leavanny, Zorua si Zoroark, Haxorus si probabil cei 2 legendari Zekrom si Reshiram. Pana si grafica jocului e enervanta. Sistemul de lupta e foarte enervant si se misca incet. Grafica cu privire la lumea de afara iar e enervanta, se misca ciudat si necontrolat. Dupa mine Nintendo incepe sa-si piarda din inspiratie. Deja incep sa distruga Pokemon. Ganditi-va cu ce au inceput. Ken Sugimori a creat prima Generatie Pokemon de unul singur, toti pokemonii au fost creati de mana lui pe foaie. Si au fost geniali. Si uitati-va unde au ajuns. La pokemoni inghetata, piulite si ursi cu balele inghetate. Daca nu se opresc acum, o sa distruga tot farmecul creat dealungul timpului in franciza Pokemon. Ganditi-va inca o data la ce a ajuns Pokemon. Unfezant - O pasare care arata ca un curcan scos din cuptor. Zebstrika - o zebra...Serios? Conkeldurr, cel care e folosit de atatea persoane, arata ca un mos tipand pe strada dupa pensie. Eu unul sper ca mai degraba termina franciza Pokemon aici decat sa o strice de tot. Va rog spuneti-mi ce parere aveti intr-un post Very Happy
Sus In jos
Andreea
National Trainer
National Trainer
Andreea


Mesaje : 51
Data de inscriere : 13/06/2011
Localizare : Pokemon world

O noua serie pokemon! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O noua serie pokemon!   O noua serie pokemon! - Pagina 8 EmptyVin Aug 05, 2011 5:44 pm

Si eu cred exact acelasi lucru.Ce frumos era cand erau numai cele 4 generatii!Numai 4 erau de ajuns,pana si 2 sau 1...Oricum Kanto e geniala!Pokemoni draguti,inspirati.Numai cativa nu sunt,mai putin de 5.De exemplu Jynx si Diglett.Astia nu au fost asa de bine facuti dar oricum,sunt mai buni decat niste piulite...Unii din Unova sunt chiar draguti(Dewott,Chilarmy,Emolga,Snivy si Tepig de exemplu) dar majoritatea...Nici n-am cuvinte!De-ar fi ramas cele 4 regiuni sau daca ar fi facut ceva mai inspirat.Exista multe chestii care pot fi facute si tocmai la asta au ajuns...Exista un pokemon tigru?Nu.Daca nici tigru nu au facut cum au ajuns deja la piulite si inchetate zburatoare?Sunt multe idei bune si exista multe animale asa ca de ce nu au pus in practica?Eu sunt de acord cu Ronway,are foarte mare dreptate....

GO KANTO, NO UNOVA!
Sus In jos
Ronway
Local Trainer
Local Trainer
Ronway


Mesaje : 20
Data de inscriere : 02/08/2011
Varsta : 26
Localizare : Piatra-Neamt

O noua serie pokemon! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O noua serie pokemon!   O noua serie pokemon! - Pagina 8 EmptyVin Aug 05, 2011 8:36 pm

Eu unul m-am gandit foarte mult la acest subiect. Este drept, dupa 4 Generatii e unpic mai greu sa compui pokemonii. Vreau sa zic ca unele idei geniale au fost deja luate, e mai greu sa gasesti inspiratie. Dar pt. numele lui Dumnezeu, cred ca oricine putea vedea la sfarsit ca arata oribil! Intradevar, sunt pokemoni draguti si suportabili, dar mult mai putin de jumate, poate chiar un sfert, dak nu si mai putin. Generatia 5 nici nu se compara cu prima generatie. Regiunea Kanto si pokemonii ei au fost geniali si vor ramane geniali. Ca sa va spun drept, am vazut filmulete fake pe YouTube despre pokemonii ce trebuiau sa apara in Generatia 5 si pokemonii din acele filmulete fake aratau mai mult decat bine. Sa comparam putin. Sa luam un pokemon la intamplare din Kanto. Sa zicem...Geodude...Un pokemon de tip piatra. Bine, oricine s-ar fi gandit ca va fi "facut din piatra", dar pt. numele lui Dumnezeu, cine s-ar fi gandit ca ar fi chiar un bolovan cu maini cu propriul centru de gravitatie?! E o idee geniala, trebuie sa recunoasteti. Apoi evolueaza in Graveler, un bolovan si mai mare care acum isi dezvolta picioare si un al doilea set de maini, si pe langa toate acestea corpul lui devine si mai stratificat, deci mai rezistent. Apoi evolueaza in magnificul Golem (poate nu chiar asa magnific, dar totusi...). Al doilea set de maini ce aparea la Graveler a intrat in corp si a ajutat la formarea unui nou strat, fiind acum asemanator cu o roca vulcanica cat se poate de pura. Sau alt exemplu...Gengar...Nush cator dintre voi va place Gengar, dar eu cum l-am vazut prima oara m-am indragostit de el si e unul din pokemonii mei de tip Fantoma preferati, si mi-a parut asa de rau cand am aflat ca trebuie facut trade cu cineva pt. al obtine.
Si acum sa ne uitam la Generatia 5. Sa analizam. Luam un oarecare pokemon. Ducklett. Nu stiu ce credeti voi, dar mie mi se pare ca seamana extrem de mult cu Farfetch'd, exceptie paleta de culori si batul lui Farfetch'd. Si in ce evolueaza? In Swanna. Si ghiciti surpriza, arata ca o lebada...:-w
Chair vreau sa ne gandim cu totii la singurii pokemoni din Generatia 5 care au meritat efortul muncii si sa-i enumeram, pt. ca eu unul ma uit cu scarba la ursuletul cu mucii/balele inghetate si la piulitele acelea. Sa nu mai spunem de inghetata zburatoare pe care atatia antrenori din joc o folosesc. In schimb, pot spune ca vad un lucru bun. Unul din putinele lucruri bune, si totusi destul de important. Pe cand in Generatia 4 s-a pus mai mult accent pe pokemonii de tip Gandac, acum pokemonii Gandac au si ei o reputatie ca si celelalte tipuri gen foc sau electric sau dragon. Uitati-va doar la ei: Volcarona, Galvantula, Leavanny. Sunt exemple de pokemoni gandaci care totusi sunt destul de puternici. Sa ne amintim ca un Galvantula cu abilitatea Compound Eyes si miscarea Thunder nimiceste orice intalneste. Iar o Volcarona cu un Quiver Dance este o aproape la fel de folositor ca un hack.
Deci intradevar, sunt si lucruri bune in Generatia 5, dar din pacate mult mai multe lucruri rele.
Sus In jos
Andreea
National Trainer
National Trainer
Andreea


Mesaje : 51
Data de inscriere : 13/06/2011
Localizare : Pokemon world

O noua serie pokemon! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O noua serie pokemon!   O noua serie pokemon! - Pagina 8 EmptySam Aug 06, 2011 10:23 am

Ai foarte mare dreptate...As vrea sa vad si eu clipurile de pe youtube sa fac o comparatie...
Sus In jos
Continut sponsorizat





O noua serie pokemon! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: O noua serie pokemon!   O noua serie pokemon! - Pagina 8 Empty

Sus In jos
 
O noua serie pokemon!
Sus 
Pagina 8 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Subiecte similare
-
» Pokemon-romania vs pokemon-official
» Va place noua tema a forumului ?
» Va place noua fuziune Team Vulpvee?
» Pokemon-ii lui Ash
» Pokemon-Romania in viitor!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pokémon-Romania :: Pokemon Central :: Pokemon Information-
Mergi direct la: