Pokémon-Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Cea mai mare comunitate de fani Pokémon
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 RP Centru Pokemon

In jos 
+3
Cristi-Bacau
dizzy
Emy_Summerfield
7 participanți
AutorMesaj
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon EmptyVin Sept 10, 2010 9:18 am

Veniti aici daca pokemonii vostri sunt raniti
Sus In jos
dizzy
International Trainer
International Trainer
dizzy


Mesaje : 415
Data de inscriere : 08/09/2010
Varsta : 25
Localizare : Hunedoara

RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: Re: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon EmptySam Sept 11, 2010 9:03 am

Dupa ce am luptat aseara cu Matt m-am indreptat azi spre centrul pokemon ca sa o rog pe sora Joy sa imi vindece pokemonii.
Dizzy:Sora Joy te rog ai grija de Magmortar al meul si Staravia a mea!
Sora Joy:Desigur.
Alex , Roserade , Snover si Camerupt au iesit sa vada ce se intampla. Alex era prima data intr-un centru pokemon.
Dupa 30 de minut Sora Joy mi-a adus pe Magmortar si pe Staravia inapoi nevatamati. I-am multumit sorei Joy dupa care am plecat alaturi de pokemoni mei sa ne continu-am calatoria.
Sus In jos
Cristi-Bacau
International Trainer
International Trainer
Cristi-Bacau


Mesaje : 126
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Casa mea,Bacau,Bacau,Moldova,Romania,Europa,Emisfera Nordica,Terra,Sistemul Solar,Calea Lactee,Univers

RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: Re: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon EmptyJoi Sept 23, 2010 7:17 pm

Capturarea lui Walrein nu a fost o sarcina usoara , avand in vedere pagubele provocate pokemonilor mei . Am aterizat in fata Centrului pokemon cu Salamence , si am intrat , alegand , in cladire. M-am impiedicat de prag , insa m-am redresat si am mers linistit pana la tejghea.
Cristi : Buna, sora Joy ! Te rog sa imi iei toti pokemonii , sa ii vindeci complet, si apoi sa ii supui unui tratament PokeSpa , apoi cate un masaj pentru fiecare . Se poate ?
Sora Joy : Bineinteles ca se poate, te va costa 5000 de PokeDolari .
Cristi : Am doar un cec de 10000 de PokeDolari. Poti sa-mi dai rest?
Sora Joy : Desi de obicei nu pot sa dau rest la cecuri , in tine putem avea incredere, esti un client fidel ! zambi ea.
Mi-a intins 5000 de PokeDolari , iar eu i-am multumit respectuos . Am dat sa merg la canapele , cand am fost oprit .
Sora Joy : Poti sa imi faci un favor? Aceasta Happiny este foarte trista. Daca o faci sa rada, va evolua . Am nevoie de inca o Blissey , dar o voi evolua eu pe Chansey . Ce zici , ma ajuti ?
Cristi : Sigur , sora Joy !
Am luat-o pe Happiny si am incercat sa o gadil , sau o arunc in sus, si m-am chinuit o ora si jumatate, dar nu am reusit . Cand am vazut ca tot incruntata e , mi-am dat o palma peste cap, si ea a inceput sa rada cu lacrimi , evoluand apoi in Chansey .
Sora Joy : Vai ! Ce lumineaza atat de puternic ? Nu-i nimic daca nu ai reusit cu Happiny , insa as dori sa - . Si se opri , socata ca Happiny evolua affraid . Multumesc mult, Cristi ! Uite, pokemonii tai sunt vindecati , fericiti si relaxati !
Cristi : N-ai pentru ce, sora Joy ! Eu iti multumesc !
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: Re: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon EmptyVin Sept 24, 2010 1:35 pm

Am ajuns in centru,asteptand-ul pe Malin
Eu:Sora Joy,ai grija de pokemonii mei.PokeSpa si cate un masaj(Shaymin si Emonga pareau incantate de masaj si PokeSpa)
Sora Joy:Desigur!500 de PokeDolari!
Eu:Poftiti banii!
Si m-am asezat pe canapea
Sus In jos
malin
International Trainer
International Trainer
malin


Mesaje : 174
Data de inscriere : 01/09/2010

RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: Re: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon EmptyVin Sept 24, 2010 8:23 pm

am intrat in centrul pokemon pe umeri lui swampert era bucoros ca are un antrenor.
-sora joy ai grija de pokemoni mei. si mam asezat langa catalina
-ce facem acum? o intreb eu.


Ultima editare efectuata de catre malin in Sam Sept 25, 2010 10:04 am, editata de 1 ori
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: Re: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon EmptyVin Sept 24, 2010 8:51 pm


-Pai,astept sa imi vina pokemonii de la tratament.PokeSpa si masaj,la 14 pokemoni doar 500 PokeDolari


Ultima editare efectuata de catre Cibi Catalina in Dum Sept 26, 2010 7:10 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
malin
International Trainer
International Trainer
malin


Mesaje : 174
Data de inscriere : 01/09/2010

RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: Re: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon EmptySam Sept 25, 2010 10:21 am

-ce zici daca incercam sa cautam pokemoni legendari din honnen dupa ce ne vin pokemoni.
-io nui stiu spunemi si mie.
(scuze mam incurcat Very Happy)
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: Re: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon EmptyDum Sept 26, 2010 7:24 pm

Din Hoenn sunt Regirock,Regice,Registeel,Latias si Latios,Kyogre,Groudon,Rayquaza,Jirachi si Deoxis
(daca vrei sa capturezi,nu avem voie cu legendari)
Sora Joy:Pokemonii sunt fericiti si relaxati!
Eu:Multumesc,sora Joy!
Sora Joy:Sa ai o zi buna!
(apoi Sora Joy a plecat)
-Pai,sa asteptam si pokemonii tai,si putem pleca!
Sus In jos
Andreea(Lyra)
International Trainer
International Trainer
Andreea(Lyra)


Mesaje : 592
Data de inscriere : 26/09/2010
Varsta : 24
Localizare : Voluntari

RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: Re: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon EmptyDum Sept 26, 2010 7:26 pm

Am mers la centrul pokemon din isshu dar era cam pustiu.
Andreea:Ce pacat nu e nimeni aici.
Mijumaru:da, trist...
Sus In jos
http://www.pokemon2010.forum-gratuit.ro
malin
International Trainer
International Trainer
malin


Mesaje : 174
Data de inscriere : 01/09/2010

RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: Re: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon EmptyLun Sept 27, 2010 4:26 pm

(nu voiam sai prind)
-a multumesc ca miai spus.
-prin cautam voiam sa spun sai vedem sa vezi un pokemon legendar e ceva unic deci ce zici?
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: Re: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon EmptyLun Sept 27, 2010 4:29 pm

Um,ok
Sus In jos
malin
International Trainer
International Trainer
malin


Mesaje : 174
Data de inscriere : 01/09/2010

RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: Re: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon EmptyLun Sept 27, 2010 4:40 pm

-bn atunci sa mergem. ya
-sora joey:poftim pokemoni
-mersi
(fa tu un topic asa pokemonul legendar (alege tu) apare sau pokemoni legendari (alege tu) apar)


Ultima editare efectuata de catre malin in Lun Sept 27, 2010 4:43 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: Re: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon EmptyLun Sept 27, 2010 4:43 pm

(Mirceabest a spus ca nu avem voie sa creeam topicuri in Rp sau Mistery Dungeon,sau la ce te referi?)
Sus In jos
malin
International Trainer
International Trainer
malin


Mesaje : 174
Data de inscriere : 01/09/2010

RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: Re: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon EmptyLun Sept 27, 2010 4:46 pm

-sti ceva defapt navem nici o sansa asa ca mai bn mergem inapoi ori in padure sau oras sau munti defapt spune tu unde sa mergem eu am spus destul Very Happy
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: Re: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon EmptyLun Sept 27, 2010 4:49 pm

Hei,vino acasa la mine,in Floaroma(adica mergem in Sinnoh)Voi pregati poffins pentru toti pokemonii,si ce zici de un bol de supa?
Sus In jos
Andreea(Lyra)
International Trainer
International Trainer
Andreea(Lyra)


Mesaje : 592
Data de inscriere : 26/09/2010
Varsta : 24
Localizare : Voluntari

RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: Re: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon EmptyLun Sept 27, 2010 6:31 pm

(nu aveti voie sa creati noi topicuri!)
Sus In jos
http://www.pokemon2010.forum-gratuit.ro
malin
International Trainer
International Trainer
malin


Mesaje : 174
Data de inscriere : 01/09/2010

RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: Re: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon EmptyMar Sept 28, 2010 11:26 am

mm ok haidem sa mergem. mergem pe pokemoni. sau mergem cu avionul?
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: Re: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon EmptyMar Sept 28, 2010 12:15 pm

Nu e chiar asa mult de mers,dar mai bine foloseste un tip de zbor!Staraptor,iesi la iveala!
Te astept acolo!
Sus In jos
malin
International Trainer
International Trainer
malin


Mesaje : 174
Data de inscriere : 01/09/2010

RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: Re: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon EmptyMar Sept 28, 2010 7:47 pm

asteaptama gyarados hai!
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: Re: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon EmptyMar Sept 28, 2010 7:50 pm

(am scris deja in sinnoh)
Sus In jos
dizzy
International Trainer
International Trainer
dizzy


Mesaje : 415
Data de inscriere : 08/09/2010
Varsta : 25
Localizare : Hunedoara

RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: Re: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon EmptyMar Sept 28, 2010 8:48 pm

Ajuns Pe Salamance La Centru Pokemon Am rugat-o pe sora Joy sa aiva grija de pokemonii Mei apoi cate un Spa si un masaj pentru fiecare iar pentru Salamance si Feraligator am platit in plus la Feraligator pntru ca a fost lovit de o lovitura efectica iar la Salamence pentru al face feroce am intrebat cat costa si m-ia spus ca costa 1300 Pokedolarii
Dupa o ora sora Joy a venit cu toti pokemonii . I-am multumit Sorei Joy si dupaia am plecat .
Sus In jos
Aly
International Trainer
International Trainer
Aly


Mesaje : 106
Data de inscriere : 04/10/2010
Varsta : 25
Localizare : Bacau

RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: Re: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon EmptyMier Oct 06, 2010 2:56 pm

Dupa ce l-am prins pe Staraptor m-am dus la centru.
Aly:Sora Joy poti sa imi vindeci pokemonii.
Sora Joy:Desigur!Acum avem o oferta:Cand vi la Cetru Pokemon iti dam un Pokeball!
Aly:Merci!
Dupa 10 minute sora Joy ma intreaba:
Sora Joy:Dar ce s-a intamplat de sunt asa raniti?
Aly:L-am prins pe Staraptor.
Sora Joy:Crad ca a fost o batalie...ma rog uite-ti pokemonii!
Aly:Larevedere Sora Joy.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: Re: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon EmptyMar Ian 04, 2011 12:18 pm

Dupa cateva lupte crancene in timp relativ scurt,i-am ds p Eevee si eeveelutiile lui la centru pentru a se reface.
Godz: Sora Joy,te rog ai grija de ei.Au luptat foarte mult in ultima vreme.
Joy: Stai linistit,asa voi face.
Stau ce stau...astept ce astep si Soa Joy vine ingrijorata la mine:
Joy: Am o veste rea...Jolteon a fost rani grav si a trebuit operat.
Godz: CE??!!?
Joy: Dar stai linistit,e in afara oricarui pericol.

Am asteptat in centru toata ziua si toata noaptea,iar dimineata cand Jolteon a fost "externat" am plecat,multumindu-i sorei Joy.
Sus In jos
Continut sponsorizat





RP Centru Pokemon Empty
MesajSubiect: Re: RP Centru Pokemon   RP Centru Pokemon Empty

Sus In jos
 
RP Centru Pokemon
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Pokemon-romania vs pokemon-official
» Pokemon-ii lui Ash
» Pokemon-Romania in viitor!
» Charizard vs Blaziken
» Cine Stie Pokemonul Castiga

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pokémon-Romania :: Pokemon RP :: Pokemon RP-
Mergi direct la: