Pokémon-Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Cea mai mare comunitate de fani Pokémon
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 RP Regiunea Hoenn

In jos 
+4
ii
BlackSnow
DragonH93
Emy_Summerfield
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 7:31 pm

Dawn:
-Flareon du-te in spatele lui cu agilitatea(il ia prin surprindere) si foloseste fire spin!
Sus In jos
BlackSnow
Regional Trainer
Regional Trainer
BlackSnow


Mesaje : 40
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 31
Localizare : Craiova

RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 7:41 pm

Zoroark a fost lovit..
-Hmmm...destul de rapid Flareonul tau. Zoroark foloseste Sword Dance pentru a-ti creste atacul!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 7:48 pm

Dawn:
-Foloseste iar fire spin numai ca in timp ce te invarti!
Sus In jos
BlackSnow
Regional Trainer
Regional Trainer
BlackSnow


Mesaje : 40
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 31
Localizare : Craiova

RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 7:55 pm

- Dark Pulse acum!
*cele 2 atacuri se ciocnesc*
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 7:56 pm

-Voi chiar sunteti puternici.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 8:00 pm

Dawn:
se formase o explozie si era praf.cand s-a risipit am vazut ca flareon se mai tinea pe picioare dar numai 50%
-Flareon esti bine?
a dat din cap afirmativ
-Foloseste atacul rapid!
Sus In jos
BlackSnow
Regional Trainer
Regional Trainer
BlackSnow


Mesaje : 40
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 31
Localizare : Craiova

RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 8:10 pm

- Zoroark! Aduceti-l aminte pe Latios ...
*Zoroark se transforma in Latios*
*Flareon se apropie foarte repede*
-Acum! Luster Purge! *lovitura semnatura al lui Latios*
*ochii lu ''Zoroark'' lucesc*
- Stai...Zoroark nu pune prea multa putere!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 8:18 pm

Dawn:
flareon a fost ranit si pierde.
-Inapoi! Te aleg pe tine Piplup!
Sus In jos
BlackSnow
Regional Trainer
Regional Trainer
BlackSnow


Mesaje : 40
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 31
Localizare : Craiova

RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 8:22 pm

- Se pare ca nu pot folosi un legendar copiat deoarece Zoroark isi poate pierde controlul...Zoroark revino la forma initiala!
*Zoroark revine inapoi*
- Acum Night Slash!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 8:32 pm

Dawn:
-Nu-l lasa sa te loveasca! contra-ataca cu valtoarea si urcate pe ea apoi ciocul!
Sus In jos
DragonH93
National Trainer
National Trainer
DragonH93


Mesaje : 70
Data de inscriere : 07/09/2010
Varsta : 30
Localizare : Craiova

RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 8:36 pm

DragonH -Wow lupta devine palpitanta :O
Aerodactyl da din cap afirmativ, in timp ce Kingdra se uita atent...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 8:39 pm

mda =)) devine
Sus In jos
BlackSnow
Regional Trainer
Regional Trainer
BlackSnow


Mesaje : 40
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 31
Localizare : Craiova

RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 8:41 pm

-Zoroark Repede transformate in Kingdra a lui DragonH *Zoroark ia forma lui Kingdra* .. asa vei rezista mai bine atacului lui Piplup
*zoroark e lovit din plin de atac insa nu are acelasi evect care l-ar avea daca era in forma lui originala*
-Zoroark revinoti foloseste Hyper Beam asta ar threbui sa il slabeasca ceva pe Piplup.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 9:12 pm

Dawn:
-Piplup asta e ce ne trebuia Wink! Infruntarea!
o sa iasa o putere maree
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 9:18 pm

(mai dureaza mult lupta asta ca vreau sa mai postez si io si voi tineti de 4 ore lupta asta...)
Sus In jos
BlackSnow
Regional Trainer
Regional Trainer
BlackSnow


Mesaje : 40
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 31
Localizare : Craiova

RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 9:24 pm

*Cele 2 atacuri se intalnesc...*
-Fumoasa micare Dawn punandul pe piplup pe valtoare sa se fereasca de Night slash iar apoi asta. Insa Hyper Beam-ul este destul de puternic...
*Cele 2 atacuri cauzeaza o explozie. Aceasta nu afecteaza pe nimeni*

-Zoroark revino la forma originala si fa atacu rapid.
*Zoroark epuizat dupa Hyperbeam se uita la mine si face semn ca nu poate*


Ultima editare efectuata de catre BlackSnow in Vin Sept 10, 2010 9:42 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 9:30 pm

1.nu ai voie sa zici ce face pokemonul meu
2.daca face infruntarea dupaia loveste cu o raza super mare (in caz ca nu stiai)

Dawn:
-Zoaroak epuizat? Bine piplup foloseste manunchiul de bule ca o cusca in jurul lui si apoi valtoarea!
Sus In jos
BlackSnow
Regional Trainer
Regional Trainer
BlackSnow


Mesaje : 40
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 31
Localizare : Craiova

RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptyVin Sept 10, 2010 9:49 pm

(am editat postul de mai sus)

1. daca nu stiai dupa ce foloseste Hyperbeam orice pokemon nu poate ataca urmatoarea tura este un atac puternic.
2. Imi pare rau nu am auzit niciodata de atacul "infruntarea dupaia loveste cu o raza super mare" Piplup fiind in primul stagiu de evolutie daca era barem prinplup sa zicem ca da cu o raza. Sau poate te referi la Icebeam......
3. Jocurile au aparut inaintea animeului. Deci animeul este bazat pe jocuri, deci presupun ca regule se aplica din jok mai mult decat din anime.

- Zoroark revino-ti! Asta e tot ce poti?!
*Zoroark incepe sa o ia razna. Ochii devin rosii, si incepe sa mearga de unul singur*
-Oh nu...Zoroark nu face asta!
*Zoroark foloseste Double Team pentru a distrage atentia lui Piplup, apoi foloseste Faint Attack pentru a ajunge in spatele lui. Atacul este critic*

P.S. am Sword dance activ
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptySam Sept 11, 2010 10:10 am

(daca nu te-ai uitat la primu ep diamond and pearl insemana ca nu sti ce e infruntarea.)

Dawn:
-Piplup! Piplup Ah!
piplup inca era in picioare.
-Foloseste manunchiul de bule in timp ce te imvarti!
Sus In jos
DragonH93
National Trainer
National Trainer
DragonH93


Mesaje : 70
Data de inscriere : 07/09/2010
Varsta : 30
Localizare : Craiova

RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptySam Sept 11, 2010 10:34 am

(Sa incepem cu incetisorul:
1.Hyper Beam este unul dintre cele mai puternice atacuri din joc. Este de tip normal, iar cum spune si bulbapedia, are o putere de 150. ''Hyper Beam inflicts damage. A recharge turn is required on the turn after damage is done, during which no action may be performed.''. Deci BlackSnow a executat foarte bine miscarea.
2. Daca e sa ne luam dupa anime, atunci facem alt ceva: Chiar si dupa trailer, se pare ca Zoroark se poate schimba cand vrea el in orice pokemon a memorat, iar asta o face instant. Atunci, Zoroark inainte de atac, se va transforma intr-un pokemon ce poate amortiza atacul primit, apoi sa contra-atace, ceea ce cred ca nu este o idee buna daca este repetata de X ori
3. Infruntarea....am cautat pe net sa vad cu ce miscare se inlocuieste in jocuri...si AM GASIT! se numeste Bide. Aceasta absoarbe atacul adversarului dupa ce a fost LOVIT...asta inseamna ca Piplup a primit lovitura!! Nu cred ca un Piplup ar putea rezista direct un Hyper Beam dat de Zoroark dupa atata lupta.

Citat la ''infruntare pentru Piplup'': Piplup's body becomes outlined in white as it endures the opponent's attacks. Then, its whole body glows white and it fires a white beam at the opponent from its body. http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Bide_%28move%29 )
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptySam Sept 11, 2010 10:53 am

UITATE SI TU L POKEMON DIAMOND AND PEARL EP 1. SI EU MA IAU DUPA ANIME NU VIDEO Very Happy



uita-te de la minutu 4 mai departe. (adica incepi sa te uiti de la minutu 4)
Sus In jos
BlackSnow
Regional Trainer
Regional Trainer
BlackSnow


Mesaje : 40
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 31
Localizare : Craiova

RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptySam Sept 11, 2010 11:03 am

Din cate vazui piplup incasa toate loviturile si dupaia le returna .... asta inseamna ca Hyperbeam l-a lovit pe piplup..........


Ultima editare efectuata de catre BlackSnow in Sam Sept 11, 2010 11:04 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptySam Sept 11, 2010 11:03 am

si dupaia t-i l-a returnat.
Sus In jos
DragonH93
National Trainer
National Trainer
DragonH93


Mesaje : 70
Data de inscriere : 07/09/2010
Varsta : 30
Localizare : Craiova

RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptySam Sept 11, 2010 11:10 am

OK deci Piplup absoarbe Poison Sting de la peste 5 Ariados...apoi da drumu si scoate 2x damage primit...hmmm...Poison sting nu este un atac foarte puternic. Niciodata nu a fost. Deci Piplup poate absorbi atacul (Atacul este dat de niste pokemoni nu foarte puternici. Zororark in forma de Kingdra[Kingdra e evolutie de stagiul al 2-lea] da un atac concentrat intr-un singur punct, ce il loveste puternic.
Te intreb daca ai vazut generatia a 2-a cu Wobbufett al echipei racheta: parea invincibil cu atacurile Counter si Mirror Coat, insa s-a specificat: IL SLABESTE!. Bide este acelasi tip de tehnica, numai ca sta mai mult pana sa contra-atace.

Apropo: Nu vad ca Piplup din anime sa fi fost lovit pana la efectuarea tehnicii Bide....Aici deja Zoroark te-a atins de mai multe ori.

Ok...lasam dupa anime majoritatea lucruriilor...continuati meciul
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 EmptySam Sept 11, 2010 11:12 am

Dawn:
vazusem ca piplup era epuizat.
-Inapoi! Randul tau charmander!
Sus In jos
Continut sponsorizat





RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: RP Regiunea Hoenn   RP Regiunea Hoenn - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
RP Regiunea Hoenn
Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» RP Regiunea Sinnoh
» Isshu,Kanto,Johto,Hoenn sau sinnoh?
» RP Regiunea Isshu
» RP Regiunea Kanto
» RP Regiunea Johto

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pokémon-Romania :: Pokemon RP :: Pokemon RP-
Mergi direct la: