Pokémon-Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Cea mai mare comunitate de fani Pokémon
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Orasul Floaroma

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptySam Dec 04, 2010 12:21 pm

P.S:Probabil te referi la Togetic cu "totetic",si:de unde sa-i ai,ha?Ai postat si tu degeaba,nici macar nu are legatura cu povestea...


Ultima editare efectuata de catre Cibi Cătălina in Joi Dec 09, 2010 6:44 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptySam Dec 04, 2010 2:08 pm

Multumesc!
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptySam Dec 04, 2010 2:13 pm

'Trebuie neaparat sa-l gasesc pe Poul'(am spus in gand)


Ultima editare efectuata de catre Cibi Cătălina in Joi Dec 09, 2010 6:45 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptySam Dec 04, 2010 2:25 pm

Giratina 2
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptySam Dec 04, 2010 3:56 pm

(n-ai personaj deci nu poti posta)
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptySam Dec 04, 2010 4:00 pm

Acuma am:Alin si pokemoni : Charmander,Bulbasaur,Squirtle
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptySam Dec 04, 2010 4:03 pm

(da..am vazut ca ti-ai facut personaj)
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptyJoi Dec 09, 2010 6:50 pm

Doi gardieni se ivira.Eram in criza de timp,deoarece se apropiau mai mult de mine.Apoi,o idee imi veni,iar eu i-am soptit lui Persian:
-Hiper Manunchiul!Apoi fugim!

Persian facu exact ce am zis,iar apoi am inceput sa fugim,pana am dat de...

(sa vad daca era Poul)
Sus In jos
PauL
International Trainer
International Trainer
PauL


Mesaje : 332
Data de inscriere : 23/08/2010

Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptyVin Dec 10, 2010 4:47 pm

poul; aaaa buna cibi Shocked !
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptyVin Dec 10, 2010 5:43 pm

Eram surprinsa sa il vad aici.Imi venea sa strig in gura mare:"Tradatorule",dar era posibil ca tot sediul sa ma auda.M-am indepartat incet de Poul si am fugit,impreuna cu Persian,spre iesire.
Sus In jos
PauL
International Trainer
International Trainer
PauL


Mesaje : 332
Data de inscriere : 23/08/2010

Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptyVin Dec 10, 2010 7:18 pm

poul: cibi cibi:-j! Eh lasa Raichu dute fugi prindeo si zii planul nostru!
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptyVin Dec 10, 2010 7:56 pm

-Imi pare rau,Raichu...Persian,Furia Extrema!
Imediat dupa ce Raichu a fost atinsa,am iesit din sediu
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptyVin Dec 10, 2010 8:36 pm

(Pai bravo mai, de ce nu-mi spuneti : )) Ca sa intre si Raichu in poveste. Asa ca va rog sa ma scuzati)
Emy:
Am injurat printre dinti.
- Raichu? Raichu!
Zbieram, incercand sa o gasesc.
- Raichu! am incercat iar.
Zona acestui oras era destul de derutanta. Mi se parea ca totul arata la fel, indiferent unde ai fii.

Raichu:
Vocea mi se parea cunoscuta si stiam ca nu este a antrenoarei mele. Am alergat repede si am vazut un Persian. Era al Catalinei!
Nu prea am avut timp sa gandesc, deoarece un atac ma prinse pe nepregatite.
- Stai! am chicait si am tulit-o dupa Catalina, prietena ce disparea din raza mea de vedere.
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptySam Dec 11, 2010 10:12 am

Am iesit din sediu.Cand,dintr-o data m-am lovit de cineva,o fata cunoscuta.Era Em!
-Emy!Imi pare rau!
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptySam Dec 11, 2010 12:11 pm

Emy:
Am clipit uimita vazand-o pe Catalina. Am apucat-o usor de umeri, avand senzatia ca are nevoie de sprijin.
- Hey, hey... Shh... E totul in ordine... e ok... am incercat sa o calmez.
Dupa cateva clipe, am privit-o bland si totusi ingrijorata.
- Ce s-a intamplat?
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptySam Dec 11, 2010 1:18 pm

-Este vorba despre Paul,si Rai a ta
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptySam Dec 11, 2010 2:04 pm

Emy:
Am incremenit. Parca nu-mi mai puteam controla trupul. Pur si simplu stateam acolo, fara sa simt ceva. Poul... Raichu... Ce nenorocire se intamplase?
Mi-am reprimat suspinul si am strans din ochi.
- Ok, am privit-o apoi fix. Ce s-a intamplat?
Puteam sa simt ca nu era de bine.
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptySam Dec 11, 2010 2:25 pm

-Ok,bine,bine.Poul s-a alaturat echipei Racheta si a capturat-o pe Raichu a ta.Trebuie sa ne grabim
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptySam Dec 11, 2010 2:52 pm

Emy:
Am zambit si chiar imi venea sa rad, dar nu vroiam sa fiu nepoliticoasa. Am privit-o pe Catalina in genu' " ok, care e poanta?"
Si totusi, vazand cat de serioasa era fata ei... Sangele mi se involbura in vene, dar eram incapabila sa descopar emotia. Panica? Frica? Furie? Frustrare? Tristete?
Am crasnit din dinti.
- Unde e?
Vocea mea nu avea inflexiuni si nici nu ascundea ceva.
Un gand mic, ratacit undeva in mintea mea, imi spunea ca Paul are un plan, ca asta nu este adevarat de fapt, ca el incearca sa descopere ceva. Imi reprimam sentimentele. Stiam ca inca il iubeam, iar el nu i-ar face rau lui Raichu... nu?
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptySam Dec 11, 2010 4:09 pm

-Raichu se afla la Paul,in sediul Echipei Racheta
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptySam Dec 11, 2010 4:19 pm

Emy:
- Prea bine.
Nu imi recunosteam tonul, era prea rece, prea dur, prea... mort.
- Sa mergem atunci.
Fara sa ma gandesc prea mult, am pasit inainte.
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptySam Dec 11, 2010 4:27 pm

Persian o opri cu coada
Eu:Emy,stai!Are garda la usa!
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptySam Dec 11, 2010 6:05 pm

Emy:
- Aha. Nu are decat. Growlithe! Vulpix! Garda. Fiti pregatiti pentru orice comanda rapida. Si daca e ceva aiurea, aruncatorul de flacari la greu. Ati inteles?
Intrebarea suna acid, dar pokemonii mei puteau intelege si singuri motivul. Maraira in asteptare.
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptySam Dec 11, 2010 6:28 pm

-Bun,Arcanine,iesi la iveala.Te poti strecura cu Growlithe si Vulpix,da?Aceeasi comanda,daca ceva merge aiurea,aruncatorul de flacari la greu.Sa intram,Em.Hai,Persian.
Inainte sa intrab,m-am gasit s-o intreb pe Emy:
-Tu crezi ca pokemonii isi pot simti semenii de la departare?Adica,daca o las pe Persian afara din Pokeball,e posibil ca Persian al lui Giovanni sa o simta?
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 EmptySam Dec 11, 2010 6:45 pm

Emy:
- Hm... E o intrebare destul de dificila. Exista o probabilitate, dar tot aia este. Sa presupunem ca este adevarat. Ce o sa faci? O s-o ti pe Persian in pokeminge? Si ce rezolvi? Daca o simte simplu, o simte si din exteriorul pokemingii. Dispozitivul ofera o oarecare protectie si un mod usor de transport, dar nu neutralizeaza...
Mi-am muscat buza. Stiam din experienta cat de senzitivi pot fii pokemonii. Stiam si din experienta din Lumea Paralela. Raichu ma putea simti si pe mine, si pe ceilalti membri ai familiei (pokemonii mei). Probabil stia chiar acum ca sunt prin zona. Mi-am scuturat capul.
- Las-o afara... i-am spus Catalinei. Nu se stie niciodata.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Orasul Floaroma   Orasul Floaroma - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Orasul Floaroma
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Orasul Pallet
» Orasul pokemon
» RP MD Orasul Racheta
» Orasul Goldenrose
» Arena din orasul NoNe

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pokémon-Romania :: Pokemon RP :: RP Liber-
Mergi direct la: