Pokémon-Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Cea mai mare comunitate de fani Pokémon
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 intrebare despre arceus

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
da3mon
Newbie Trainer
Newbie Trainer



Mesaje : 1
Data de inscriere : 11/02/2011

intrebare despre arceus Empty
MesajSubiect: intrebare despre arceus   intrebare despre arceus EmptyVin Feb 11, 2011 11:02 pm

Salutare, eu nu prea ma pricep cu pokemoni asta ca sa incep cu introducerea mea...dar am un unchii care e obsedat sa "ii prinda pe toti" asa ca postez in numele lui. Si-a achizitonat un DS - HG / SS si a reusit sa prinda cam tot ce se poate. Acuma a ramas blocat in sensul ca are nevoie de Arceus pentru nu stiu ce alti 3 pokemoni legendari. Am cautat multe raspunsuri la intrebarea de unde il prind, si tot ce am gasit sunt hackuri si raspunsuri idioate. Asa ca va intreb pe voi, ce solutie e sa il prinda...Trebuie sa cumpere platinum sau alt joc, exista vreo solutie de prins fara eventuri in HH/SS , sau poate cineva care il are sa il transfere (am inteles ca nu il pierde daca il transfera).

Multumesc si o seara buna.
Sus In jos
DragonH93
National Trainer
National Trainer
DragonH93


Mesaje : 70
Data de inscriere : 07/09/2010
Varsta : 30
Localizare : Craiova

intrebare despre arceus Empty
MesajSubiect: Re: intrebare despre arceus   intrebare despre arceus EmptyLun Mar 07, 2011 8:50 pm

Daca este original jocul, te pot ajuta eu.
am toti pokemonii prinsi pe Diamond, iar acuma ii transfer pe SS ca sa termin si acolo dex-ul

daca inca iti mai trebuie Arceus-ul, ti-l pot da eu pe al meu imprumut pt ca dexul sa il vada
eventual daca nu iti convine asa, incerc sa il clonez

anyways, contacteaza-ma pe dragoon_age@yahoo.com daca mai ai nevoie Smile

Oficial, nu se poate prinde decat cu Nintendo Events. Nu exista alta cale ''corecta''.
Hacks sunt ultima solutie ( Se pare ca Action Replay pt. pokemon este cea mai folosita modalitate de cheating)
Sus In jos
FredyFired
Local Trainer
Local Trainer
FredyFired


Mesaje : 17
Data de inscriere : 15/08/2012
Varsta : 25
Localizare : Romania

intrebare despre arceus Empty
MesajSubiect: Re: intrebare despre arceus   intrebare despre arceus EmptyMier Aug 15, 2012 6:53 pm

Eu joc jocul pe PC cu Emulator si nush cum sa il prind pe arceus sau alti pokemoni legendari faini deoarce nush daca pe emulator pot fi nintendo events. Ma poti ajuta?
Sus In jos
Continut sponsorizat





intrebare despre arceus Empty
MesajSubiect: Re: intrebare despre arceus   intrebare despre arceus Empty

Sus In jos
 
intrebare despre arceus
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» arceus
» Aleg ARCEUS
» dar daca sunt dark arceus....
» Pune o intrebare cuiva de pe forum !
» Despre punctele EV si IV.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pokémon-Romania :: Pokemon Games :: Pokemon HeartGold & SoulSilver-
Mergi direct la: