Pokémon-Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Cea mai mare comunitate de fani Pokémon
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Povestea Ligii umbrii

In jos 
+3
Colby
Sebitzu
Charizard1234
7 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Charizard1234
National Trainer
National Trainer
Charizard1234


Mesaje : 61
Data de inscriere : 15/07/2010

Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyMar Iul 20, 2010 9:53 am

In alta tara,acum mult timp,traia un imparat puternic si viteaz care avea o sotie ca un argint stralucitor.Intr-o noapte de Sambata spre Duminica s-a nascut unicul lor fiu..sange din sangele tatalui si al mamei sale.Noaptea imparatii au pus 10 garzi in camera printului pentru a nu fi ranit dar uitand geamul deschis.Pe geam intra un ninja imbracat in negru.Cand vazu micutul print in leaganul sau de aur si-a luat sabia din teaca si a asteptat!Garzile au auzit zgomot si au intrat in camera dar pe geam intrara inca 5 ninja.Era un macel adevarat!Primul ninja lua o potiune neagra si vroia sa o toarne pe micul print.A turnat pe picior doar caci pe celelalte partii nu putea fiindca deja un gardian il strapunse!
In spatele palatului era o armata de ,,NINJA NEGRI''.Au intrat in camera tronului si au omorat imparatul si pe imparateasa.Atunci o scrisoare a fost trimisa catre generalul armatei regale!
,,Vino cu armata ta...Omoara intrusii...salveaza-mi fiul...'' dovada ca era scrisa de imparat erau picaturile de sange cazute...
O lacrima ii cazu generalului in nestire cand citi scrisoarea..Chema armata care ajunse repede la palat avand grija de intrusi dar lasand liderul lor in viata pentru a fi interogat.Garzile au mers la palat dar printul nu mai era.Doar un bilet.Generalul vru sa-si puna capat zilelor cand se gandi la ce puteau sa-i faca unicului fiu al imparatului.In noaptea accea liderul intrusilor fu interogat!
-Sa aud numele!intreba generalul.
-La ce te-ar ajuta?dupa vorba asta spusa se credea ca nu va spune nimic
-Cine te-a trimis?!La ce v-ati gandit cand ati facut asta?!
-La pace!
-Pace?!Cum aveti voi grija de pace daca provocati razboi?
-Pacea e mai mult decat crede armata regala!
-Poftim?!Nelegiuirea de azi a fost o lovitura de stat!
-Imparatul ne-a stat in cale!
-Ce vrei sa spui?!De ce ati venit cu totii aici?!
-Printul e tot ce ne trebuia!
-Printul e doar un copil!Oricum deja l-ati rapit si nu veti scapa basma curata!
-Rapit?Despre ce vorbesti?
-Nu crezi ca ma vei prosti zicand ca l-a rapit altcineva?
In timpul acesta cel interogat incerca sa ia din buzunar o bomba de fum pentru a scapa.Mai era putin si o avea in mana.
-Nu stii cati spioni sunt aici!Nimeni n-a stiut!Doar noi!Uita-te putin cate slugi au plecat!Putea sa-l rapeasca oricare!
-Taci din gura!Te intreb!Cine v-a trimis?
-Nimeni..
-Te intreb a doua oara!Cine v-a trimis?
-Noaptea!
-Noaptea?Esti nebun de legat!Maine de dimineata vei fi condamnat la moarte!
Omul interogat reusi sa ia bomba!O arunca cat de tare putu cu mainile legate!Un fum mare se iesi care invalui toata sala!Nelegiuitul scapa iesind pe geam!
In aceasi noapte printul era dus de o sluga in padure.L-a lasat acolo ca pe un caine si si-a continuat drumul lasand o scrisoare mare acolo!Sluga nu era nicidecum un nelegiuit..Era o femeie miloasa care lucra la Bucataria Regala!
Un om batran de vreo 50-60 de ani mergea prin padure dupa ciuperci cand vazu un cos cu un bebelus inauntru!Era printul!Citi scrisoarea..
,,Oricine deschide scrisoarea asta sa ma asculte caci o scriu din tot sufletul.Acesta este un copil obisnuit.Daca aceasta scrisoare e deschisa de un om cu inima buna sa ia copilul acasa si sa-l ingrijeasca ducandu-l la scoala.La 13 ani sa-l dati la o scoala de spadasini pentru ca soarta regatului depinde de el!Daca scrisoarea e deschisa de un om rau la inima sa faca bine sa lase aici cosul cu copilul caci daca il ia acasa si ii face rau nu stiu ce se va intampla cu el dar va fi foarte rau!Sa nu uitati:EL E COPILUL PROFETIEI!!''
-Aha!spuse batranul ridicand bebelusul.Ce nume sa-ti pun?hmmm ce zici de IMATASHI?copilul radea si zambea intruna cand auzi acest nume.Danto Imatashi!Hahaha ce nume dragut,nu?copilul radea si zambea iar.Haide sa te duc acasa!Sper ca iti va placea la mine!
Asta e jumatate din primul capitol study Sper ca v-a placut!Si daca da voi mai posta si cealalta jumatate study study study ^_^
Sus In jos
Sebitzu
International Trainer
International Trainer
Sebitzu


Mesaje : 733
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 25
Localizare : Botosani,Romania

Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyMar Iul 20, 2010 11:26 am

e destul de tare.
Sus In jos
http://www.cpmembership.info?join=29758
Colby
SuperAdministrator
SuperAdministrator
Colby


Mesaje : 856
Data de inscriere : 02/12/2008
Varsta : 26
Localizare : Constanta

Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyMar Iul 20, 2010 11:35 am

Interesant , numai ca actiunea se petrece putin cam repede (ca la mine in primele capitole) incearca sa spui totul mai detaliat Smile

in rest e foarte buna
Sus In jos
https://pokemon-romania.catsboard.com
Charizard1234
National Trainer
National Trainer
Charizard1234


Mesaje : 61
Data de inscriere : 15/07/2010

Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyMar Iul 20, 2010 3:20 pm

Ma bucur ca macar restul va place study azi o sa pun cealalta jumatate de capitol.
Sus In jos
Charizard1234
National Trainer
National Trainer
Charizard1234


Mesaje : 61
Data de inscriere : 15/07/2010

Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyMar Iul 20, 2010 4:27 pm

Scuze pt dublu-post.Cap I partea 2
,,Oare de ce are semnul ala mare pe picior?Cine lo' fi lasat aici?Mi se pare un copil nou-nascut si sanatos...''se gandi batranul...,Ce so fi intamplat in atata timp in care am fost plecat?''
Tot gandind asa batranul ajunse acasa...El puse copilul intr-un pat in atata timp el cautand un lucru printre vechituri.
-Aici era!
Cand spuse aceasta fraza lua in mana un talisman de aur pe care scria:,,Voi fi cu tine''.
-Acest l-am primit de la tatal meu care a murit acum mult timp...
Dupa ce rosti cuvintele puse talismanul la gatul copilasului.Batranul facu niste mancare pentru el si pentru copil.Atunci cineva batu la usa.
-Ai sosit,batrane?se auzi o voce ragusita.
-Da.Ce cauti aici?
-Maestrul te cheama!
-Ce vrea?Nu am timp de asta!
-Asta cine mai e?Nepotul tau?intreba omul aratand cu degetul catre copil.
-Hahaha!Auzi,cica nepot!L-am gasit in padure!sopti batranul.
-De ce vorbesti incet?
-Pentru ca probabil ne-a urmarit cineva!
Atunci intra pe usa un ninja imbracat in negru!
-Makkai kaisanpo!zise batranul impreunandu-si mainile si atacand in burta necunoscutului!
-Ce naiba?striga de durere ninja-ul.
-Deci n-ai ,,ruginit'',batrane!Inca mai folosesti Makkaiul!
-Il folosesc doar sa ma apar!Ar trebui sa taci daca vrei sa te primesc in casa!Intra si nu mai glumi!
-Ok,ok!Mos batran!spuse omul in asa fel incat batranul sa nu auda!
-Si ce vrea maestrul de la mine?
-Sa il ajuti peste 13 ani!
-Hahahah!13 ani?pana atunci voi muri!
-Cum vrei tu!Pentru asta am venit!Dar de unde zici ca ai copilul?
-L-am gasit in padure cu un bilet.
-Aha si cum l-ai numit?
-Imatashi.
-Imatashi?L-ai numit dupa batranul maestru!
-Da..
-Eu trebuie sa plec!Batranul ramolit ma asteapta!
-Ne mai vedem!Ei bine e noapte..cred ca ma voi culca..Noapte buna...IMATASHI!


Maine capitolul II va fi mai detaliat.La primul n-am avut prea multe idei...in al doilea Imatashi va creste mare si va fi mai multa actiune in poveste
Sus In jos
mewtwo_deoxys_99
International Trainer
International Trainer
mewtwo_deoxys_99


Mesaje : 566
Data de inscriere : 05/07/2010
Varsta : 25
Localizare : navodari

Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyMar Iul 20, 2010 5:51 pm

e tare dar nam citito pe toata dar pana acum e tare.
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyMier Iul 21, 2010 7:25 am

Foarte frumos!
Sus In jos
Charizard1234
National Trainer
National Trainer
Charizard1234


Mesaje : 61
Data de inscriere : 15/07/2010

Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyMier Iul 21, 2010 8:29 am

Si asa au trecut 13 ani intregi.Imatashi era deja mare si invata la scoala.Noaptea cand a venit din nou acasa batranul i-a spus:
-De maine vei merge la o scoala de spadasini.zise batranul
-Spadasini?La ce ma ajuta pe mine asta?intreba Imatashi
-Pai...iti va ajuta candva cand eu nu voi mai fi..
-Aha.Cum zici tu bunicule!
-Bine!du-te la culcare!
-Ok!
A doua zi de dimineata batranul si Imatashi au mers intr-o scoala.Coridorul era lung si plin cu tablouri ale unor profesori sau elevi..Dupa ce treceai de coridor erau 4 incaperi.Pe prima scria:,,Sala de invatat'' pe a doua,,Sala de practica'' pe a treia:,,Sabii vechi'' si pe a patra:,,Magie''...Imatashi se gandi ce cauta o sala de magie intr-o scoala de spadasini..Mai era langa ,,Sala de invatat'' o domnisoara tanara care citea o carte.Batranul o ,,examina'' si vazu ca e de varsta lui Imatashi si nici de cum o profesoara..
-Ce cauti aici?intreba Imatashi.Fetele nu stiu sa se lupte cu spada!
-Ba sigur ca da!zise batranul lovindu-l pe la spate apoi zicandu-i la ureche:Femeile pot face mai mult decat barbatii sa stii!
-Doriti ceva?intreba dulce fata.
-Pai unde as putea sa-l inscriu pe acest tanar?zise batranul usurat ca nu l-a auzit pe Imatashi mai devreme.
-Acolo!In Sala de invatat!spuse frumoasa fata.
-A da...Pa pa!spuse Imatashi.
-Desteptule,de cate ori ti-am zis sa fii politicos cu fetele?Zi si tu Buna ziua!
-Buna ziua!zise Imatashi..Dupa putin timp spuse neauzind de la ea vreun ,,Buna ziua''.Fata asta ori e surda ori toanta?
-Taci din gura!E ocupata!
Intrara in sala de invatat si au vazut 2 oameni atat de nervosi incat parca le iesea fum din urechi!Camera era plina si ea de multe tablouri si cu o tabla plina cu reguli.In spate era un fel de mini-biblioteca.Pe pereti era pictat cu maro si erau 14 perne pe un covor...
-As vrea sa-l inscriu pe acest tanar.spuse batranul
-Faci misto de noi mosule?Acest pitic va invata si se va lupta vreodata cu spada?a spus unul dintre oameni razand.
-Sa stii ca dupa cate vad esti un elev!Nu un profesor!
-Exact!Ai vreo problema cu asa mosulica?
-Unde sunt profesorii,tinere domn?
-Afara!Mai uita-te daca treci pe langa ei!Cu ochii aia de vrabiuta nu vezi mare lucru..
-Hey!!Pana aici..te-ai luat de bunicul meu.O so' patesti!se enerva Imatashi.
-A da?Si ce o sa-mi faca un mucos de 13 ani?
-Lasa-l ,Imatashi!N-avem timp de ei.spsuse bland bunicul.Haide afara sa te inscriem si apoi mai vedem.
-Ok..Dar sa stii ca nu vor scapa din mainile mele niciodata pentru ce au facut.
Totul a decurs bine...Batranul l-a inscris intr-o scoala de spadasini apoi au plecat acasa.
-Hey, Imatashi!
Imatashi veni de graba.
-Deci azi pentru ca ai crescut asa de mare o sa te invat niste miscari Kung Fu si Ray Fu!
-Hahahaha!Bunicule Ray fu e o gluma de a ta nu??
-Nu!E mult mai eficient Ray fu decat Kung fu!
-Da..Cum ziici tu..
Cu kung fu-ul a fost usor...Imatashi l-a invatat repede dar acum urma ce era mai greu!Ray Fu'!
-Impreuneaza-ti mainile strangand in tine mult Ki si apoi da in mine!
-KI?intreba nedumerit Imatashi.
-Pai Ki e o forta ascunsa in tine.Pe care daca o lasi afara e o putere inimaginabila!Deci impreuneaza-ti mainile strangand mult ki si ataca-ma spunand Makkai Kaisanpo!
-E imposibil!
-Ei bine..Uita-te la mine:Makkai kaisanpo!Vezi?Nu e greu deloc.
-Tu zici asta pentru ca ti-e usor sa faci asta..
-Probabil!Peste 3 luni cand termini scoala de spadasini vei merge intr-un loc!Omul pe care il vei intalni te va invata mai bine totul!El m-a invatat si pe mine!
-Aha.Cum vrei tu ,bunicule!Eu merg sa dorm!
-Ai grija!Maine trebuie sa te trezesti la scoala!Nu raspund de tine!
-A sigur..Ca ultima data cand ai venit la scoala sa-ti ceri iertare ca am intarziat eu...
-Erai mic atunci!
-Da asta a fost acum 2 zile..
-Taci si du-te sa dormi!spuse batranul rusinat..[b]Maine e o zi lunga!
Acesta a fost tot cap II study study study study study Sper ca v-a placut lol!
Sus In jos
mewtwo_deoxys_99
International Trainer
International Trainer
mewtwo_deoxys_99


Mesaje : 566
Data de inscriere : 05/07/2010
Varsta : 25
Localizare : navodari

Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyMier Iul 21, 2010 8:32 am

au fost tari toate capitolele dar ki lai luat din dbz?
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyMier Iul 21, 2010 8:35 am

Great!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyMier Iul 21, 2010 8:35 am

Fainutz Very Happy
Sus In jos
Sebitzu
International Trainer
International Trainer
Sebitzu


Mesaje : 733
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 25
Localizare : Botosani,Romania

Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyMier Iul 21, 2010 8:35 am

e ZUPER! continuarea va fi fantastica!
Sus In jos
http://www.cpmembership.info?join=29758
Charizard1234
National Trainer
National Trainer
Charizard1234


Mesaje : 61
Data de inscriere : 15/07/2010

Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyMier Iul 21, 2010 8:47 am

ki l-am luat din dbz Smile
Sus In jos
PokeBella
Poké[Mod]
Poké[Mod]
PokeBella


Mesaje : 226
Data de inscriere : 08/07/2010
Varsta : 28
Localizare : Pitesti

Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyMier Iul 21, 2010 12:54 pm

Imi place f f f mult!
Sus In jos
Charizard1234
National Trainer
National Trainer
Charizard1234


Mesaje : 61
Data de inscriere : 15/07/2010

Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyJoi Iul 22, 2010 9:59 am

Cap III

A doua zi de dimineata batranul s-a trezit cu noaptea in cap.Iar ce sa zic de Imatashi?El dormea tun la ora 8..
-Hey!Mai!!Scoala naibii odata ca intarzii!zise nervos batranul
-Nu merg la scoala sunt bolnav...spuse Imatashi prin somn.
-Iti arat eu bolnav.batranul pleca din camera luand o galeata rece cu apa si aruncand-o pe Imatashi.
-Batrane!!!E rece!!Vrei sa mor?!
-Sa-ti fie de invatatura sa mai intarzii vreodata.a zis batranul razand de mama focului
-Bine merg la cursuri..
Peste 10 minute baiatul era gata imbracat si gata sa mearga la scoala de spadasini..
-Sa te intorci repede!
-Da sigur..
Ajuns la scoala,Imatashi,intra in camera de invatat.Acum erau 15 perne pe jos..
-Vi-l prezint pe noul vostru coleg:Danto Imatashi.a spus profesorul.
Imatashi se aseza langa o fata.
-Salut!
-Salut!spuse fata
-Ce faci?intreba Imatashi
-Pai incerc sa invat..
-Si eu!
-Imatashi!Nu vorbi!!!
-Ok!
-Ce ai spus?!
-Vroiam sa zic bine..
-Asa credeam si eu..Deci sa revenim:Si dupa multe lupte cu armata el a reusit sa o invinga cu spada!Asta a fost invatul de azi.Ca tema va dau sa scrieti toata compunerea acasa.a zis profesorul aspru
-Ce?Glumeste nu?N-am fost o iota atent...zise Imatashi scarpinandu-se in cap.
-Si ne intalnim in sala de practica..a spus profesorul
-Bine,domnule!au spus elevii toti odata..
Ce bine ca acel ,,Ok'' al lui Imatashi nu a fost auzit de catre profesor din cauza celorlalti elevi.Afara in pauza elevii care l-au luat peste picior pe batran au fost prezenti in fatza lui Imatashi ca sa-i dea o mama de bataie.
-Ce vreti țapilor?intreba Imatashi ca si cum nu ar vrea sa-l bata.
-Ai spus țap???O sa-ti dau o mama de bataie ,smiorcaitule!
-Bunicul mi-a spus sa nu ma bat dar cu voi e o exceptie!
-Sa stii ca am facut pe mine deja!
-Foarte bine!Macar nu va mai trebui sa o faci dupa ce te bat!
-Du-te naibii!!spuse elevul acela atacand cu un pumn.
-Hmm doar atata poti?!Imatashi a parat lovitura dandu-i un picior in pumn si atacand cu celalalt picior in fata elevului.
-Nu e rau pt un smiorcait!tipul acela a atacat cu un picior in genunchiul lui Imatashi dar acesta a parat cu celalalt picior si contraatacand cu un pumn in burta.
-Te tii tare pentru un tap?
-Ce?!Ia de aici!a spus elevul atacand de mai multe ori cu pumnii.
-Hahaha!Nu esti rapid!Imatashi s-a ferit si a mers in spatele elevului dandui 1 pumn.Cred ca ti-a ajuns?
-O so patesti pentru asta...
Clopotelul de terminare a pauzei a sunat si toti elevii au plecat in sala de practica.Tot ce trebuia sa faca era sa invete miscari cu sabia...
-E foarte usor!se lauda Imatashi.
-Daca e asa usor Ia incearca!
Baiatul lua sabia in mana ca si cum ar fi manuito de mult timp.Profesorul se mira cand il vazu cum manuieste sabia si zise..
-Hmm.Un elev care nu-i bun la invatat dar e bun la practica...Interesant!Azi vei primi o sabie pentru ca stii so manuiesti foarte bine!
-A da ...Mersi....Vroiam sa spun Multumesc!
-Asa credeam si eu...Mai vrea cineva sa incerce?
Nimeni nu mai vroia.
-Ei bine..Puteti pleca acasa!
Cand iesira din curtea scolii Imatashi zise catre fata langa care a stat la ora de invatat:
-Credeam ca nu mai scapam.Babalacul ala ne tinea acolo ani intregi cred.
Fata ii zambi lui Imatashi si ii zise:
-Cand nu-ti place ce faci trece timpul repede...
-Tu de ce nu ai fost in sala de practica?
-Hahaha.Eu nu invat sa manuiesc spada.Eu doar invat despre cei care au manuito'.
-Aha.Am ajuns acasa!Vrei sa intri?
-Daca zici tu..
Toata casa era intoarsa cu susul in jos!
-Ce?!Bunicule?!Unde esti?!
Batranul era mort!
-Cine a facut asta?!
Imatashi gasi pe jos o scrisoare:,,Vrei sa afli adevarul?''
-Ce adevar?!
-Eu ar trebui sa plec,Imatashi.spuse fata.
-Nu nu trebuie..As avea nevoie de prieteni acum...Ce naiba sa fac?!
-Nu ma intreba pe mine..Intreaba-ti inima..
Imatashi se gandi si zise..
-Inima imi spune sa ma..razbun!
-Nu trebuie sa faci asta acum..
-Ai dreptate..sunt slab..cineva care l-a omorat pe bunicul..as muri intr-o clipita..Multumesc pentru sfat...Apropo am uitat sa te intreb..Care e numele tau?
-Emma!
-E un nume cam simplu!Mereu m-am gandit ca numele meu e ciudat..
-Nu!Nu e...Mie mi se pare dragut ca si cel care il poarta...
-Chiar crezi asta?
-Da.
-Multumesc...
-Nu fi trist..Vom gasi o solutie sa rezolvam ce s-a intamplat cu bunicul tau..
-Vom?Adica noi doi?
-Da...Imatashi.
-Ok..Daca vrei sa mai stai sau...
-Stiu cum e..sunt orfana...voi sta cu tine.
-Multumesc.Ai o inima buna,Emma!
-Ei...
-Ei bine o sa fac ceva curatenie si o sa-l duc pe bunicul..pe ultimul drum.
-Nu fi trist..
-Nu sunt cand am o prietena asa buna ca tine!


Acesta a fost cap III puteti sa discutati despre el mai jos...sunt sigur ca aveti multe impresii si constatari Wink Wink Wink study
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyJoi Iul 22, 2010 10:01 am

Foarte fain!! ^_^
Sus In jos
Charizard1234
National Trainer
National Trainer
Charizard1234


Mesaje : 61
Data de inscriere : 15/07/2010

Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyJoi Iul 22, 2010 10:05 am

Ce credeti?Probabil se va infiripa o poveste de..va las pe voi sa ghiciti
Sus In jos
PokeBella
Poké[Mod]
Poké[Mod]
PokeBella


Mesaje : 226
Data de inscriere : 08/07/2010
Varsta : 28
Localizare : Pitesti

Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyJoi Iul 22, 2010 10:08 am

Daca te referi la cuvantul care incepe cu "D" ar fi nemaipomenit
Este o lectura usoara si chiar imi place! Felicitari!
Apropo, exista vreun model pentru personajele tale? Adica exista vreo persoana reala care a inspirat personajul/personajele?
Sus In jos
Charizard1234
National Trainer
National Trainer
Charizard1234


Mesaje : 61
Data de inscriere : 15/07/2010

Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyJoi Iul 22, 2010 10:30 am

Nu cred ca exista Smile
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyJoi Iul 22, 2010 12:25 pm

Foarte tare! Felicitari!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyJoi Iul 22, 2010 8:58 pm

Ai spus ca pui astazi capitolu' 4....Sper sa-l pui maine ^_^
Sus In jos
Charizard1234
National Trainer
National Trainer
Charizard1234


Mesaje : 61
Data de inscriere : 15/07/2010

Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyJoi Iul 22, 2010 9:26 pm

Il pun maine stai linistit...azi nu mi-a mers netu mai pe seara si nu am putut sa-l pun Sad Sad No pale
Sus In jos
Charizard1234
National Trainer
National Trainer
Charizard1234


Mesaje : 61
Data de inscriere : 15/07/2010

Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyVin Iul 23, 2010 8:25 am

scz din nou pt dublu post
Capitolul IV

A doua zi la scoala Imatashi veni imbracat in costumul de ninja al bunicului sau.Acel costum era negru inloc de pantofi avea sandale de samurai...Cand il vazu colegii sai incepura sa-si bata joc de el:
-Hey!E scoala nu hallowen!
Cand auzi ,Imatashi deja isi incorda pumnul..
-Imatashi,nu e locul potrivit si nici momentul..spuse Emma blanda ca intotdeauna.
-Ai dreptate.
-Deci n-ai de gand sa te lupti smiorcaitule?spuse elevul care l-a jignit acum 3 zile pe batran..
-Daca as faceo tu nu ai mai fi deloc aici.zise calm Imatashi
-Da?spuse elevul
-N-am timp de voi..
-Ori tie frica?
-Frica?Ce vrei sa spui?Daca vreau te omor acum...Dar te las pentru mai tarziu.
-Omori?hahaha.
Imatashi se satura deja sa vorbeasca si pleca in sala de practica.Acolo il astepta o sabie.
-Ei bine,Imatashi,pot sa zic ca...ai absolvit deja...Manuiesti mai bine sabia decat mine...spuse profesorul
-Multumesc!
-Dar totusi chiar daca nu mai esti elev aici si ai absolvit in DOUA ZILE,ce e cu costumul asta?
-Pai...e o poveste lunga..
-Aha..Ce mai face bunicul tau?
-Bunicul...bunicul meu a murit..
-Poftim?!Cum a murit?
-Pai a fost asasinat cred...
-Asasinat?Imatashi,nu vorbi prostii acum!
-Nu vorbesc prostii!Cel care l-a asasinat a lasat o scrisoare!
-Scrisoare?Ce scria in ea?
-Scria asa:,,Vrei sa afli adevarul?''
-O doamne...S-a mai dus un om bun..
-Da..Cu permisiunea dumneavoastra eu plec..
-Pleaca in pace!Si ai grija!
-Ne mai vedem!
Cand iesi din sala de practica Imatashi a pus sabia intr-o teaca din spate si ii spuse Emmei:
-Ei bine eu trebuie sa plec..Bunicul mi-a spus acum mult timp ca va trebui sa caut un om batran care ma va invata Ray fu.Vii cu mine?
-Pai nu stiu...nu pot sa las scoala asa..dar pentru tine merg.
-Chiar ai o inima buna!
Emma se inrosi la fata.
-Oricum o sa vorbesc cu profesorul sa te lase sa lipsesti 5 luni...Doar atat cred ca vom sta.Plecam maine dimineata.
-Ok.
Imatashi pleca sa vorbeasca cu profesorul si acesta accepta..pentru ca Emma era o eleva buna si merita o pauza..
-Putem pleca!
-A spus domnul profesor?
-Da!
-Super!spuse Emma imbratisandu-l pe Imatashi.

A fost cam scurt cap asta .. Azi o sa pun si capitolul 5 si 6 study
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyVin Iul 23, 2010 9:28 am

Super!! Beton!!! Excelent!!
Sus In jos
Sebitzu
International Trainer
International Trainer
Sebitzu


Mesaje : 733
Data de inscriere : 28/06/2010
Varsta : 25
Localizare : Botosani,Romania

Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii EmptyVin Iul 23, 2010 9:55 am

bravo bre! grozav!!!
Sus In jos
http://www.cpmembership.info?join=29758
Continut sponsorizat





Povestea Ligii umbrii Empty
MesajSubiect: Re: Povestea Ligii umbrii   Povestea Ligii umbrii Empty

Sus In jos
 
Povestea Ligii umbrii
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» MD Povstea pokemonului personal
» Povestea unui Inger

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pokémon-Romania :: Pokemon Central :: Timp liber-
Mergi direct la: