Pokémon-Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Cea mai mare comunitate de fani Pokémon
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Anunturi. Intrebari si raspunsuri

In jos 
+4
ii
Zekrom
Mellisa Granger
Emy_Summerfield
8 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptyVin Sept 10, 2010 9:11 am

Aici gasiti ultimele modificari.

Ca prim anunt:
Cei care doresc sa isi stearga mesajul de la Trainer and Pokemon pentru a-si face un nou personaj, sa ma contacteze prin pm.
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptyLun Sept 13, 2010 7:50 am

Am anuntat inainte de "curatenie" ca s-au modificat regulile. Va rog sa le cititi daca nu ati facut-o si sa nu mai deschideti topicuri in locurile nepotrivite.
Cred ca unii nu inteleg niste chestisoare. Va rog frumos, potoliti-va cu legendarii si cu anticii! La cum evolueaza lucrurle prin unele parti ma faceti sa interzic pokemonii din Isshu.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptyMar Sept 14, 2010 5:17 pm

Putem prinde pokemoni si in regiuni?adik sinnoh hoenn astea?
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptyMier Sept 15, 2010 7:08 am

Nu chiar. Cel putin nu inca. Cel mai bine este sa ii prindeti la Iarba inalta.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptySam Sept 18, 2010 9:34 pm

m-i se pare ca era mai frumos inainte...erau orase in care sa te duci...lumea paralela si padurea iluziilor au fost tari...si sa gasesti orice fel de pokemon intr-un loc e cam ciudat.mai bn se poate si in regiuni.ar fi mai super Sad si nu prea imi place regula cu ''nu aveti voie sa va feriti decat la unele atacuri'' adica e cam ciudat Neutral in pokemon pokemoni se feresc.nu mereu dar totusi nici chiar niciodata. adica era mai bine la reguli sa zici ca te poti feri dar nu mereu pentru ca pokemonii nu se pot ferii de orice atac. asta e o sugestie. scz daca am zis asta la locul nepotrivit... Embarassed
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptyDum Sept 19, 2010 1:05 pm

Intr-adevar, inainte era mai frumos, dar din moment ce unii si-au luat-o in cap, nu am avut incotro. Nu mai am nici timpul si nici rabdarea necesara pentru a suporta toate scandalurile. Iar in regiuni aveti orasele. Trebuie doar sa respectati firul povestii... Daca aveti idei pt alte topicuri, trimiteti-mi un pm si in functie de ideea de baza, se poate deschide...
Sus In jos
Mellisa Granger
Local Trainer
Local Trainer
Mellisa Granger


Mesaje : 10
Data de inscriere : 19/09/2010

Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptyDum Sept 19, 2010 1:47 pm

Nu stiu daca acesta este locul potrivit sa intreb, dar cum putem sa obtinem licente? Licente de antrenor cum ai tu, Emy, la Trainer and Pokemon
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptyMier Sept 22, 2010 7:09 am

Licenta nu este o chestie standard pt RP. Eu am facut-o in Paint si am pus-o la profilul de trainer.
Sus In jos
Mellisa Granger
Local Trainer
Local Trainer
Mellisa Granger


Mesaje : 10
Data de inscriere : 19/09/2010

Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptyMier Sept 22, 2010 7:12 am

Super! Multumesc mult! Very Happy
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptyMier Sept 22, 2010 9:56 am

Pokemoni din isshu au fost interzisi sau am inteles eu gresit?
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptyMier Sept 22, 2010 8:24 pm

Nu au fost interzisi.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptySam Sept 25, 2010 9:25 am

nu cred ca e locul potrivit sa spun dar vreau sa-mi stergi toate conturile.(nu vreau sa plec de pe site, vreau ca dupa ce imi stergi conturile sa imi fac unul pe care sa raman mereu.)
Sus In jos
Zekrom
National Trainer
National Trainer
Zekrom


Mesaje : 52
Data de inscriere : 23/09/2010

Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptyLun Sept 27, 2010 4:52 pm

Asi dorii si eu sa nu se mai foloseasca limbaj de chat!Multumesc.
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptyMar Oct 05, 2010 8:14 pm

Tocmai am descoperit o chestie interesanta pe un site RPG: plot-ul. Plot-ul este un text ce reprezinta o intriga pentru sectii de RP. V-ar placea sa avem si noi asa ceva? Astept aici parerile voastre
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptyMar Oct 05, 2010 8:20 pm

Nu am inteles exact ce e asta,dar,cred ca ar fi o idee buna scratch
Sus In jos
Emy_Summerfield
Admin
Admin



Mesaje : 1559
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Pitesti

Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptyMar Oct 05, 2010 8:24 pm

Laughing Stiam eu ca nu sunt buna la explicatii, asa ca incerc din nou.
Plot-ul este un text, o povestioara. Reprezinta intriga anumitor RP-uri (care se vor deschide atunci). In aceste RP-uri se continua povestea din plot. Una din diferente, daca nu ma insel, va fi aceea ca vor aparea personajele din anime (Ash, Misty, Brock, May, Max, Tracey, Dawn etc.).
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptyMar Oct 05, 2010 8:26 pm

Acum ca am inteles,da,ar fi o idee buna sa facem Plot-uri
Sus In jos
Andreea(Lyra)
International Trainer
International Trainer
Andreea(Lyra)


Mesaje : 592
Data de inscriere : 26/09/2010
Varsta : 24
Localizare : Voluntari

Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptyMier Oct 06, 2010 6:23 pm

daaa! bounce
Sus In jos
http://www.pokemon2010.forum-gratuit.ro
Cristi-Bacau
International Trainer
International Trainer
Cristi-Bacau


Mesaje : 126
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 27
Localizare : Casa mea,Bacau,Bacau,Moldova,Romania,Europa,Emisfera Nordica,Terra,Sistemul Solar,Calea Lactee,Univers

Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptyMier Oct 06, 2010 6:41 pm

... Eu zic ca nu are rost , eu cred ca nu avem nevoie de asa ceva ... Deh , acum vedem ce zici alti useri ... Mie nu-mi place ideea ...
Sus In jos
malin
International Trainer
International Trainer
malin


Mesaje : 174
Data de inscriere : 01/09/2010

Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptySam Oct 09, 2010 5:04 pm

mie imi place idea.
Sus In jos
Andreea(Lyra)
International Trainer
International Trainer
Andreea(Lyra)


Mesaje : 592
Data de inscriere : 26/09/2010
Varsta : 24
Localizare : Voluntari

Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptyLun Oct 11, 2010 11:06 am

eu am o propunere. nu avem ce sa facem in rp-urile astea...adica vad ca aici doar sunt lupte si cam atat. ar trebui sa facem ceva mai interesant...
Sus In jos
http://www.pokemon2010.forum-gratuit.ro
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptyLun Oct 11, 2010 11:24 am

Da,ar trebui sa facem ceva in genul expeditiilor de la MD,nu doar sa stam asa degeaba
Sus In jos
malin
International Trainer
International Trainer
malin


Mesaje : 174
Data de inscriere : 01/09/2010

Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptyMar Oct 12, 2010 2:20 pm

da cum era inainte cu padurea iluziilor sau echipa galctica ataca ceva de genu.
Sus In jos
Andreea(Lyra)
International Trainer
International Trainer
Andreea(Lyra)


Mesaje : 592
Data de inscriere : 26/09/2010
Varsta : 24
Localizare : Voluntari

Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptyMar Oct 12, 2010 6:07 pm

si trebuiesa avem si un scop aici...si e nashpa si ciudat sa prinzi pokemoni numai intr-un loc. Neutral ar trebui facute mai multe rute in care sunt scrisi pokemoni ce pot fi gasiti.sa se faca o categorie numita caltorii si sa se faca cu toate regiunile ar fi bine. dupa parerea mea...
Sus In jos
http://www.pokemon2010.forum-gratuit.ro
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri EmptyMier Oct 13, 2010 12:12 pm

Eu cred ca cel mai bine si mai simplu ar fi sa se faca o categorie numita ,,Expeditii'',ca la MD si unul dintre Moderatori(cel mai activ,adica Mircea)sa conduca expeditia....si in expeditii sa intalnim,de exemplu pokemoni legendari
Sus In jos
Continut sponsorizat





Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi. Intrebari si raspunsuri   Anunturi. Intrebari si raspunsuri Empty

Sus In jos
 
Anunturi. Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Panoul cu anunturi. Intrebari si raspunsuri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pokémon-Romania :: Pokemon RP :: Pokemon RP-
Mergi direct la: