Pokémon-Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Cea mai mare comunitate de fani Pokémon
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD

In jos 
+2
Andreea(Lyra)
ii
6 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyJoi Oct 14, 2010 4:04 pm

As vrea sa va anunt cateva lucruri... Mi-ar placea daca toti ar scrie la semnatura ce Pokemon sunt in MD... Ar fi mai usor. Eu nu stiu niciodata ca ce pokemon vorbesc atunci cand joc... Si ar mai fi o chestie... Aici vom face atac pe ture! Adika nu 10 atacuri pe tura ci doar una... Imaginati-va un meniu care arata asa:

~Fight~
~Bag~
~Evade~

Fight adika lupta... De acolo alegi miscarea(trebuie doar sa spuneti ce miscare folositi)
Bag adika obiectele speciale din Treasure Bag (trebuie sa spuneti cand folositi un obiect)
Evade adika sa te feresti (trebuie sa spui cand te feresti)

sa va dau exemple:
La atac:
Ninja: Am folosit Shell BLADE! (sau poti sa zici pur si simpu shell blade)
La rucsac:
Ninja: Yummy! Un oran berry(sau orice alttceav doar sa aiba legatura)
La ferire:
Ninja: Hah! Nu mai nimerit! (sau orice altceva doar sa aiba legatura)

Sper ca ati inteles! Si de acum sunteti liberi sa deschideti Rp nou cu conditia de a scrie la titlu RP MD Inainte de nume si sa faceti o scurta descriere a locului! Have fun! ^_^

Va convine? Daca nu puteti sa spuneti! Voi lua in considerare si parerile celorlalti! ^_^
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyJoi Oct 14, 2010 4:06 pm

Super!Tari regulile
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyJoi Oct 14, 2010 5:50 pm

Mersi! Ma apuc si eu sa scriu! Am uitat sa mai zic ceva! De acum putem avea doi pokemoni ca si personaje la RP! Have fun!
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyJoi Oct 14, 2010 5:52 pm

Doua personaje?Ar fi ciudat,dar incerc,o sa fiu un Growlithe ca al doilea pokemon
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyJoi Oct 14, 2010 5:55 pm

NU este neaparat! Dar ma gandesc ca ar fi mai palpitant! Voi face si impartirile de pokemoni legendari pentru ca nu mi se pare corect sa joc numai eu rolul lor! cam atat!
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyJoi Oct 14, 2010 5:56 pm

Tari noile reguli
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyJoi Oct 14, 2010 6:00 pm

Dap..imi plac regulile si mie!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyJoi Oct 14, 2010 6:02 pm

Voi face un topic unde vom imparti p-okemonii!
Sus In jos
Andreea(Lyra)
International Trainer
International Trainer
Andreea(Lyra)


Mesaje : 592
Data de inscriere : 26/09/2010
Varsta : 24
Localizare : Voluntari

Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyJoi Oct 14, 2010 6:02 pm

Mircea mai si?si eu vreau sa ma inscriu in echipa ^_^
Sus In jos
http://www.pokemon2010.forum-gratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyJoi Oct 14, 2010 6:08 pm

Ok! Acum! In ce echipa? Faceti cerere daca vreti intr-o echipa!

Si ma gandeam sa putem fi si frati sau surori in MD dar fara iubiti... sunt copii sub 12 ani aici...
Sus In jos
Andreea(Lyra)
International Trainer
International Trainer
Andreea(Lyra)


Mesaje : 592
Data de inscriere : 26/09/2010
Varsta : 24
Localizare : Voluntari

Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyJoi Oct 14, 2010 6:12 pm

aici ai dreptate.
pai vreau in echipa ta,nu mai sti?
Sus In jos
http://www.pokemon2010.forum-gratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyJoi Oct 14, 2010 6:15 pm

Ok! Acum scriu!
Sus In jos
dizzy
International Trainer
International Trainer
dizzy


Mesaje : 415
Data de inscriere : 08/09/2010
Varsta : 25
Localizare : Hunedoara

Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyJoi Oct 14, 2010 6:53 pm

Pai atunci vreau sa fiu un Electivire ca al doilea rol .Razz
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyJoi Oct 14, 2010 7:03 pm

Ok!
Sus In jos
PokeBella
Poké[Mod]
Poké[Mod]
PokeBella


Mesaje : 226
Data de inscriere : 08/07/2010
Varsta : 28
Localizare : Pitesti

Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyVin Oct 15, 2010 9:14 am

Bun, stiu ca pentru postul asta imi voi lua vorbele de rigoare, dar... pe bune, ai transformat RP MD in vata cu replici a jocului... Nu asta inseamna RP. Inspiratie din jocuri, da, bun, ok, dar TOT jocul?! In fine... Ma retrag in fata ta
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyVin Oct 15, 2010 1:45 pm

Ma rog... Tot ce am vrut a fost sa fie ordine adik nu over nine thousands atack per second.... Deci mie mi se pare bine... Cand o sa primesc mai multe comentarii la asta promit ca le sterg (daca se va intampla)... Doar amintiti-va de RP in vremurile intunecate(emy stie despre ce vorbesc).... Daca nu faceam asta cam asa ar deveni si MD...
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyVin Oct 15, 2010 1:49 pm

Eu asi zice ca regulile sunt O.K
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyVin Oct 15, 2010 1:52 pm

Revine regula cu Pokemonii Legendari doar ca numai in locatia pokemonului...

Ex:
Articuno: Muntele inghetat!

Cum am zis..... Vreau ca oricine sa aiba sansa sa fie un pokemon legendar! Very Happy
Sus In jos
Andreea(Lyra)
International Trainer
International Trainer
Andreea(Lyra)


Mesaje : 592
Data de inscriere : 26/09/2010
Varsta : 24
Localizare : Voluntari

Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyVin Oct 15, 2010 4:44 pm

E o regula buna.
Sus In jos
http://www.pokemon2010.forum-gratuit.ro
PokeBella
Poké[Mod]
Poké[Mod]
PokeBella


Mesaje : 226
Data de inscriere : 08/07/2010
Varsta : 28
Localizare : Pitesti

Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyVin Oct 15, 2010 8:20 pm

O, serios, Mircea? Stii cumva de ce a fost Emy "obligata" sa refaca RP-urile simple?
P.S. Pentru cei ce vor sa se amestece, ii sfatuiesc sa nu vobeasca in necunostinta de cauza.
Sus In jos
Andreea(Lyra)
International Trainer
International Trainer
Andreea(Lyra)


Mesaje : 592
Data de inscriere : 26/09/2010
Varsta : 24
Localizare : Voluntari

Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyVin Oct 15, 2010 8:49 pm

Bell, in sfarsit esti aici! (sau ai fost) ei bine nu ma bag dar vreau sa ascult povestea....
Sus In jos
http://www.pokemon2010.forum-gratuit.ro
PokeBella
Poké[Mod]
Poké[Mod]
PokeBella


Mesaje : 226
Data de inscriere : 08/07/2010
Varsta : 28
Localizare : Pitesti

Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyDum Oct 17, 2010 2:03 pm

Nu conteaza povestea, deoarece stiu ca Mircea intelege la ce ma refer. Oricum deviem de la subiect.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyDum Oct 17, 2010 6:39 pm

1.Am primit acordul lui Emy! Voi face echipe cu cate 7 membri! Deci Catalina... Tu mergi la Vulpvee... Altceva

2. Bella, ai dreptate... Voi sterge toate chestiile alea cu bani si cu rucsac... Si cu miscari!

HAi toata lumea! Dance! Dance the Dance of Life!
Sus In jos
Aly
International Trainer
International Trainer
Aly


Mesaje : 106
Data de inscriere : 04/10/2010
Varsta : 25
Localizare : Bacau

Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyDum Oct 17, 2010 6:52 pm

Vreau sa fiu Croagunk ca al doilea Pokemon.
Sus In jos
ii
International Trainer
International Trainer



Mesaje : 1829
Data de inscriere : 25/08/2010

Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD EmptyDum Oct 17, 2010 6:57 pm

YAY,SUNT IN VULPVEE!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty
MesajSubiect: Re: Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD   Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD Empty

Sus In jos
 
Lucruri pe care trebuie sa le aveti in MD
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Ce parere aveti despre forumul acesta
» Care este pokemonul tau preferat?
» Care este Eeveevolutia favorita?
» Care este numele tau in japoneza?
» Care este filmul vostru preferat?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pokémon-Romania :: Pokemon RP :: Pokemon RP Mystery Dungeon-
Mergi direct la: