Pokémon-Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Cea mai mare comunitate de fani Pokémon
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Trainer and Pokemon

In jos 
+44
AdorabiL
Pokefan11
Vulpix
Bleizer
tronarius
lucya10
dragosandrey31
Aly
Andreea(Lyra)
Zekrom
Mellisa Granger
Angelsmall13
dizzy
DragonH93
BlackSnow
ii
malin
coaa99
Leafeon
Block240
Berin
bodozz
PauL
S1m0na
Umbreon
Ash_Ketchum
Cristi-Bacau
AleCS`
Pokemon_Mihai
majorasfan
Spectra
darckrai
Destroyer0809
toni98
CRYT
AndreiVAA
alexsusu
mewtwo_deoxys_99
Sebitzu
Charizard1234
Gabi4Hiccup
May3
PokeBella
Emy_Summerfield
48 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
lucya10
Local Trainer
Local Trainer
lucya10


Mesaje : 3
Data de inscriere : 11/10/2010

Trainer and Pokemon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Trainer and Pokemon   Trainer and Pokemon - Pagina 3 EmptyLun Oct 11, 2010 4:02 pm

Numele personajului meu este Lucya si sunt din regiunea Kanto. Very Happy
Sus In jos
Zekrom
National Trainer
National Trainer
Zekrom


Mesaje : 52
Data de inscriere : 23/09/2010

Trainer and Pokemon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Trainer and Pokemon   Trainer and Pokemon - Pagina 3 EmptyLun Oct 11, 2010 7:47 pm

Numele personajului si de unde esti,nici pokemon de inceput,nici date nici nimic!Frate terminati cu chestiile astea!
Sus In jos
tronarius
Local Trainer
Local Trainer



Mesaje : 4
Data de inscriere : 14/10/2010

Trainer and Pokemon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Trainer and Pokemon   Trainer and Pokemon - Pagina 3 EmptyJoi Oct 14, 2010 3:52 pm

Sunt din orasul twinleaf
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Trainer and Pokemon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Trainer and Pokemon   Trainer and Pokemon - Pagina 3 EmptyJoi Oct 14, 2010 4:09 pm

Sunt andrei in Pallet eu impreuna cu Pokemonul meu meowth vrem sa prindem multi pokemoni si sa avem multe aventuri cam atat
Sus In jos
Bleizer
Local Trainer
Local Trainer
Bleizer


Mesaje : 3
Data de inscriere : 16/10/2010

Trainer and Pokemon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Trainer and Pokemon   Trainer and Pokemon - Pagina 3 EmptySam Oct 16, 2010 2:21 pm

numele prsonajului meu este Bleizer din orasul Oreburg
Sus In jos
Bleizer
Local Trainer
Local Trainer
Bleizer


Mesaje : 3
Data de inscriere : 16/10/2010

Trainer and Pokemon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Trainer and Pokemon   Trainer and Pokemon - Pagina 3 EmptySam Oct 16, 2010 2:22 pm

Numele personajului meu este Bleizer,din orasul Oreburg.
Sus In jos
Andreea(Lyra)
International Trainer
International Trainer
Andreea(Lyra)


Mesaje : 592
Data de inscriere : 26/09/2010
Varsta : 24
Localizare : Voluntari

Trainer and Pokemon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Trainer and Pokemon   Trainer and Pokemon - Pagina 3 EmptySam Oct 16, 2010 2:29 pm

uita-te la modelul loui emy si fa-ti si tu o poveste calumea! descrie-te si descrie-ti si pokemonul!
Sus In jos
http://www.pokemon2010.forum-gratuit.ro
Bleizer
Local Trainer
Local Trainer
Bleizer


Mesaje : 3
Data de inscriere : 16/10/2010

Trainer and Pokemon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Trainer and Pokemon   Trainer and Pokemon - Pagina 3 EmptySam Oct 16, 2010 3:44 pm

Ma numesc Bleizer.Intr-o zi cand ma plimbam prin padure am gasit un Lucario care
mi-a promis sa ma ajute in lupta si am jurat sa castigam toate insignele posibil existente si sa prindem multi pokemoni.
Sus In jos
Andreea(Lyra)
International Trainer
International Trainer
Andreea(Lyra)


Mesaje : 592
Data de inscriere : 26/09/2010
Varsta : 24
Localizare : Voluntari

Trainer and Pokemon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Trainer and Pokemon   Trainer and Pokemon - Pagina 3 EmptySam Oct 16, 2010 4:34 pm

asa e mai bine dar totusi ai putea da edit si sa scri si cum arati ^_^ dar este foarte bine si asa Wink

IMI SCHIMB PERSONAJUL INAPOI IN LYRA! (mi-e dor de vremurile bune...)
Sus In jos
http://www.pokemon2010.forum-gratuit.ro
Aly
International Trainer
International Trainer
Aly


Mesaje : 106
Data de inscriere : 04/10/2010
Varsta : 25
Localizare : Bacau

Trainer and Pokemon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Trainer and Pokemon   Trainer and Pokemon - Pagina 3 EmptyJoi Oct 28, 2010 6:17 pm

As vrea sa iau totul de la inceput.

Numele personajului meu este Aly si este din orasul Virdian.Pokemonul meu este Rattata.Va voi spune cum l-am prins:
Mergeam prin padure cand am auzit ceva in tufisuri.M-am speriat si am luat-o la fuga.Din neatentie m-am imiedicat si am cazut.Pokemonul acela era un Arcanine.Vroia sa ma atace cu Zgarietura cand un Rattata l-a muscat de mana.Arcanine a luat-o la fuga.Eu m-am ridicat si i-am spus lu Rattata:
-Multumesc m-ai salvat!Vrei sa fii pokemonul meu?
Rattata a dat din cap afirmativ si s-a urcat pe umarul meu.Cand am ajuns acasa am luat un pokeball si l-am introdus pe Rattata.
Sus In jos
dragosandrey31
Household Trainer
Household Trainer
dragosandrey31


Mesaje : 28
Data de inscriere : 10/10/2010

Trainer and Pokemon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Trainer and Pokemon   Trainer and Pokemon - Pagina 3 EmptyJoi Noi 04, 2010 4:39 pm

As vrea si eu sa o iau de la inceput.
Ma plimbam printr-o padure cand un Weedle imi cazu in cap.Eu ma-am speriat si l-am aruncat jos.Weedle a venit spre mine prietenos.Eu am aruncat un pokeball si Weedle a fost primul meu pokemon.
Sus In jos
Vulpix
Newbie Trainer
Newbie Trainer
Vulpix


Mesaje : 2
Data de inscriere : 25/11/2010

Trainer and Pokemon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Trainer and Pokemon   Trainer and Pokemon - Pagina 3 EmptyJoi Noi 25, 2010 7:24 pm

Eu sunt Danny, o fata de 11 ani din regiunea Kanto.Pokemonul meu de inceput a fost un Eevee.L-am gasit in oras, la 9 ani cand ma plimbam asa ca l-am luat cu mine si am avut grija pana acum, cand trebuie sa plec in calatorie.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Trainer and Pokemon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Trainer and Pokemon   Trainer and Pokemon - Pagina 3 EmptySam Dec 04, 2010 4:15 pm

Numele personajului meu este: Alin din orasul Flaoroma.Pokemonul meu este Turtwig.L-am prins cand aveam 8 ani si eram atacat de Arcanine,am fugit si m-am impiedicat de Turtwig.Eu continuam sa fug si :turtwig fugea si el sa ma salveze.El facea frunza ucigasa si nu-i nimerea pe Arcanine,iar dupa a facut HyperBall si i-a nimerit.Eu l-am intrebat:
-Vrei sa fi pokemonul meu?
Acesta da din cap,se urca pe umarul meu,dar nu am vrut sa-l bag in PokeBall
Sus In jos
Aly
International Trainer
International Trainer
Aly


Mesaje : 106
Data de inscriere : 04/10/2010
Varsta : 25
Localizare : Bacau

Trainer and Pokemon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Trainer and Pokemon   Trainer and Pokemon - Pagina 3 EmptyLun Dec 27, 2010 11:21 am

Numele personajului meu este Aly.(O iau iar de la inceput)El este din orasul Eterna regiunea Sinnoh.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Trainer and Pokemon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Trainer and Pokemon   Trainer and Pokemon - Pagina 3 EmptyLun Ian 03, 2011 6:58 am

Antrenorul meu este Godz (numele lui intreg este Godal Zanzibarn asa ca a folosit God din prenume si Z din nume asa a devenit Godz).
Este din orasul Snowpoint,regiunea Sinnoh. Are 15 ani,e bland,iubitor cu pokemonii lui,are grija de ei si toti ii sunt buni prieteni. Este inalt (1.65m),ochi caprui patrunzatori,par saten,ochi albastri. Poarta un fel de caciula pe cap,cadou de la mama sa de cand a facut 15 ani. Primul lui pokemon a fost un Eevee pe care l-a gasit ratacit si zgribulit in cel mai rece punct al orasului Snowpoint.L-a luat,l-a ingrijit,iar Eevee nu a mai plecat de la el si asa au devenit parteneri.
Sus In jos
Pokefan11
Regional Trainer
Regional Trainer
Pokefan11


Mesaje : 36
Data de inscriere : 05/02/2011
Localizare : Undeva

Trainer and Pokemon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Trainer and Pokemon   Trainer and Pokemon - Pagina 3 EmptySam Feb 05, 2011 1:32 pm

Eu sunt un antrenor pe nume Style.Vin din orasul Vermilion,Kanto.Visul meu este a fost si va fi sa fiu cel mai bun antrenor pokemon.Pokemonul meu starter este Charmander.Eu am 11 ani,am 1,55 inaltime si 55 kg.Am ochi albastrii si par blond.Port un tricou galben pe care scrie Rock!!!!!!! si blugi.Cam atat.
Sus In jos
AdorabiL
Newbie Trainer
Newbie Trainer



Mesaje : 1
Data de inscriere : 20/02/2011

Trainer and Pokemon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Trainer and Pokemon   Trainer and Pokemon - Pagina 3 EmptyDum Feb 20, 2011 10:50 pm

Numele antrenorului meu este Blake:)
Pokemoni mei:Ursaring,Charizard,Sableye,Haunter,Staraptor,Zangoose
Sus In jos
Triluliluu
Newbie Trainer
Newbie Trainer



Mesaje : 1
Data de inscriere : 27/03/2011
Varsta : 25

Trainer and Pokemon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Trainer and Pokemon   Trainer and Pokemon - Pagina 3 EmptyDum Mar 27, 2011 12:14 pm

Buna,numele meu este Zorab Very Happy,sunt antrenor din regiunea Pallet,
Pokemoni mei:Ursaring,Sableye,Haunter,Ambipon,Staraptor,Magmortar.
Sus In jos
Andreea
National Trainer
National Trainer
Andreea


Mesaje : 51
Data de inscriere : 13/06/2011
Localizare : Pokemon world

Trainer and Pokemon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Trainer and Pokemon   Trainer and Pokemon - Pagina 3 EmptyLun Iun 13, 2011 10:56 am

Buna! Numele antrenorului pe care il voi juca este Andreea Shimanouchi. Este o fata din orasul Pallet, regiunea Kanto. Visul ei este de a deveni un Maestru Pokemon. Ii place sa isi faca prieteni,sa se distreze,etc.
Andreea este verisoara cu Ash Ketchum(numele de familie nu trebuie sa fie acelasi).
Descriere fizica: ochi capruii, par saten drept, mai lung cu putin peste umeri
Descriere psihica: vesela, prietenoasa, incapatanata,baietoasa si ambitioasa
Pikachu este primul pokemon si cel mai bun prieten al meu.
Lucrurile preferate ale lui Pikachu:sa se joace

Pokemonii mei:Pikachu


Ultima editare efectuata de catre S. Andreea in Mar Aug 16, 2011 1:28 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Mistwalker
Local Trainer
Local Trainer
Mistwalker


Mesaje : 8
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 25

Trainer and Pokemon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Trainer and Pokemon   Trainer and Pokemon - Pagina 3 EmptyLun Iul 11, 2011 3:10 pm

Howdy! Numele meu este Blaine. Eu vin din Crown City. Sunt o fire incapatanata si rebela. Partenerul meu e Aipom.
Sus In jos
ARMeD
Local Trainer
Local Trainer



Mesaje : 22
Data de inscriere : 09/07/2011
Varsta : 26

Trainer and Pokemon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Trainer and Pokemon   Trainer and Pokemon - Pagina 3 EmptyDum Ian 08, 2012 10:34 pm

Vizitato a scris:
Salut! Eu Sunt Barry! Eu sunt din regiunea Johto orasul New Bark Town. Pokemon pe care l-am avut de cand eram mic a fost un Pichu pe care il mai am si acum. Aventura noastra a inceput cand ne-am intalnit in pestera Intunecata unde era urmarit de un Geodude. Eu l-am salvat si de atunci am devenit cei mai buni prieteni. Mai am si un Blastoise pe care l-am primit de la un prieten dupa ce l-am invins intr-o lupta pokemon. Am avut multe momente bune impreuna. Empoleon, Pokemonul pe care l-am prins in regiunea Sinnoh chiar in padurea Eterna este un pokemon foarte calm. Cu el am castigat multe insigne din aceea regiune. Totodile l-am primit la festivalul Johto din regiunea Sinnoh.El este timid si foarte competitiv. Pe langa asta am primit si o Chikorita. ea este intr-o competitie stransa cu Pichu. Umbreon este un pokemon care l-am primit ca un Eevee de la profesorul Oak. la inceput nu ne prea intelegeam dar am devenit prieteni in scurt timp. In cutia cu POKEMONI mai am un Swampert primit de la profesorul Birch, un Meowth pe care l-am prins foarte greu, un Aipom care m-a ajutat sa castig o panglica si un Sudowoodo foarte sperios. Am toate insignele in afara de cele din regiunea Isshu si o panglica castigata in Hoenn. Sper sa castig mai multe panglici de acum in colo.

Eu mai joc si rolul lui Palmer GENIUL FRONTIEREI DIN SINNOH. Pokemonii lui sunt Empoleon, Feraligatr, Pikachu, Meganium, Charizard si Raichu


Ce n.a.i.b.a. ati facut cu acest forum, s-a dus totul! Ciudat... Inainte acest RP mi se parea cel mai tare dar acum nici nu mai vad sensul lui, mai ales acum cand nu este activitate. Adica, serios, cine posteaza vine aici ca sa injure sau ca sa ne dea o speranta (care este moarta si nu se va mai intoarce niciodata), abia daca mai intra 2 membrii intr-o zi... >.<
Sus In jos
Continut sponsorizat





Trainer and Pokemon - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Trainer and Pokemon   Trainer and Pokemon - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Trainer and Pokemon
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» Pokemon-romania vs pokemon-official
» Trainer's Bag
» trainer cards
» Ronway - New Trainer;
» sebitzu : un trainer cu experienta

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pokémon-Romania :: Pokemon RP :: Pokemon RP-
Mergi direct la: